Trzecia edycja Fury Szczęścia już ruszyła!

Akumulatory podładowane, bagażnik pełen pomysłów, kierowcy zaplanowali już przebieg trasy, więc III edycja Fury Szczęścia rusza w drogę! Studenci Komunikacji w Biznesie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mają niespełna trzy miesiące, żeby zebrać 18 000 zł na cel dobroczynny.

Projekt charytatywny Fura Szczęścia jest realizowany przez studentów zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którzy wybrali specjalność komunikacja w biznesie. W ramach przedmiotu zarządzanie komunikacją marketingową podzielili się na zespoły projektowe tj. strategia, PR, współpraca z biznesem, kreacja oraz grupy zajmujące się poszczególnymi akcjami, żeby wspólnymi siłami wypromować swoje pomysły i pozyskać pieniądze od sponsorów. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tegoroczne przedsięwzięcie ma na celu pomóc Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, która od 2007 r. prowadzi rehabilitację poprzez hipoterapię dorosłych i dzieci z różnymi dysfunkcjami fizycznymi oraz intelektualnymi. Hipoterapia to forma rehabilitacji psychoruchowej, podczas której pacjent ma kontakt z koniem. Ze względu na problemy finansowe fundacji oraz niezbyt dobry stan zdrowia założyciela, aktora Bohdana Smolenia, studenci postanowili wesprzeć organizację swoim zapałem, kreatywnością i dobrym sercem.

– Studiujemy zarządzanie, zatem projekt Fura Szczęścia jest doskonałą okazją, żeby sprawdzić się w roli lidera – mówi Anna Hankiewicz, szef działu PR Fury Szczęścia. – Koordynacja grupą ludzi nie należy do łatwych zadań, dlatego ćwiczymy na żywym organizmie planowanie, motywowanie i kontrolowanie wytyczonych zadań.

Młodzi menedżerowie na własnej skórze przekonali się, że dobry plan to podstawa, bo bez niego dział kreacji nie może zaprojektować plakatów, PR nie może wysłać rzetelnej informacji prasowej do mediów i cały projekt stoi w miejscu. W akcji uczestniczy 36 studentów, którym pomagają koleżanki i koledzy z innych poznańskich uczelni. Organizatorzy aktywizują całą społeczność akademicką oraz wszystkich pomocnych ludzi z całego kraju. Dlaczego studenci podjęli się tego wyzwania?
– Naszym celem jest niesienie pomocy, a taka aktywność niesamowicie rozwija oraz daje poczucie spełnienia i satysfakcji z najmniejszych sukcesów – mówi Łukasz Góralski z działu PR.

Studenci z potrzeby serca poświęcają swój czas i energię dla osób potrzebujących rehabilitacji. Czerpią radość ze wspólnych działań, których efekty są widoczne każdego dnia. Inicjatorzy Fury Szczęścia na początku kwietnia zaplanowali imprezę w jednym z poznańskich klubów. Zaprzyjaźniona drukarnia zasponsorowała wydruk plakatów i biletów, kolega jednej ze studentek zrobił profesjonalne zdjęcia, sponsorzy ofiarowali kilka gadżetów… Studenci zaprosili swoich znajomych, przekonując, że czeka na nich moc atrakcji: pokazy tańca, konkursy z nagrodami i goście specjalni. Udało się, impreza Roztańczona Fura przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To był ich pierwszy, wspólny sukces, który udowodnił, że razem mogą zdziałać więcej.

Uczestnicy projektu mają w planach jeszcze dużo wydarzeń, m.in. uroczystą galę finałową z udziałem wszystkich darczyńców oraz Dzień Dziecka w siedzibie fundacji. Na każdym z zaplanowanych wydarzeń będzie wiele atrakcji muzycznych, tanecznych czy motoryzacyjnych. Pomiędzy głównymi wydarzeniami przewidziane są także inne działania, np. licytacje przedmiotów z autografami sławnych postaci, m.in. reprezentacji polskich panczenistów czy reprezentacji polskich siatkarek.

Fura Szczęścia jest organizowana już po raz trzeci, a dotychczasowe akcje charytatywne osiągnęły niebywały sukces. Z roku na rok suma pieniędzy uzyskana przez organizatorów jest coraz większa. W 2012 roku studenci komunikacji w biznesie zgromadzili 12 260 zł, a cały dochód został przekazany na zakup specjalistycznego samochodu dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. W 2013 roku celem akcji było zebranie funduszy na wyposażenie placu zabaw w Przedszkolu Specjalnym nr 164. Łączny dochód z zeszłorocznej inicjatywy wyniósł 13 500 zł.

Inicjatorzy trzeciej edycji Fury Szczęścia postawili sobie cel kwotę 18.000 zł, dlatego będą wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą sumę pieniędzy, żeby zbliżyć się do założonego celu finansowego. Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy Fury Szczęścia: fura.szczescia.kontakt@gmail.com. Zapraszamy również na stronę internetową: www.furaszczescia.pl oraz na profil na Facebooku.