Poznań Hussars lepsi od Spartans Oświęcim

Przed meczem sytuacja obu zespołów diametralnie się różniła. Gospodarze awans do fazy play-off mieli już zapewniony, w przeciwieństwie do gości z Oświęcimia, którzy do ostatniej minuty walczyć będą o walkę o podium z zespołem Kraków Kings. Zwycięstwo w Poznaniu znacznie oddaliłoby widmo meczów barażowych. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od spokojnej i zachowawczej gry obu ekip. […]

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od spokojnej i zachowawczej gry obu ekip. Stan meczu otworzył Michał Bucki (Spartans), który w sytuacji man-up precyzyjnym strzałem pokonał Jerry’ego Winiarka (Hussars). Do przerwy gospodarze przegrywali ze Spartans 1:0.

Druga odsłona meczu przebiegała pod dyktando Poznaniaków. Spartans mieli problemy w stworzeniu sobie dogodnych sytuacji strzeleckich za sprawą pewnej i zdecydowanej gry poznańskich obrońców. Hussars na długi czas zamknęli przeciwników na ich połowie, wynikiem czego były bramki Jędrzeja Bagińskiego (3) oraz Maurycego Mierkiewicza (1). Wynik do przerwy: 4:1 dla Hussars.

Obraz gry po pierwszej połowie nie zmienił się. Znów stroną dominującą byli Hussars, którzy po indywidualnej akcji Maurycego Mierkiewicza podwyższyli prowadzenie na 5:1. Spartans szukali szansy w strzałach z dystansu, jednak będący w dobrej dyspozycji Jerry Winiarek stanął na wysokości zadania. Przed końcem trzeciej kwarty bramkę dla Hussars zdobył jeszcze Jakub Skarupa, po podaniu Jędrzeja Bagińskiego.

Przebudzenie gości nastąpiło w ostatniej odsłonie spotkania. Sygnał do odrabiania strat dał Mateusz Saratowicz, który znalazł się przed bramką i zdobył bramkę na 6:2. Odpowiedź nadeszła pięć minut później, kiedy Szymon Kowalewski (MVP spotkania) zdobył piękną bramkę po indywidualnej akcji. Stan meczu ostatecznie ustanowił Dariusz Czerwik (Spartans). Wynik końcowy 7:3 dla Poznań Hussars.

Zwycięstwo poznaniaków przypieczętowało ich awans do fazy play-off. Goście z Małopolski będą musieli liczyć na potknięcie Kraków Kings w swoim ostatnim meczu.