PIT POZnaniaka – miasto zachęca, by wspomóc… miasto

Do środy 30 kwietnia do godziny 23.59 trzeba wysłać swój wypełniony PIT za rok 2013. Władze Poznania przy okazji przypominają, że swój 1 procent podatku można przeznaczyć na poznańskie organizacje pożytku publicznego – a przy okazji, przenosząc podatek do Poznania, wygrać cenne nagrody.

Wśród jednostek, którym można pomóc 1 procentem, jest poznańskie schronisko dla zwierząt (wszystkie można znaleźć na stronie http://www.poznan.pl/mim/main/poznanskie-organizacje-pozytku-publicznego-2014,p,10466,10467,14056.html). Oto co udało się kupić, z zebranych przez ostatnie dwa lata 207.000 zł, z 1% dla fundacji wspierającej schronisko.:
– specjalistyczny samochód wykorzystywany do transportu zwierząt i obsługi schroniska
– 20,5 tony suchej karmy dla psów
– 3,5 tony mokrej karmy dla psów
– 50 kg specjalistycznej mokrej karmy dla kotów
– 10.000 litrów żwirku do kuwet dla kotów
– materiały do wybudowania przez naszych pracowników 20 nowych ocieplanych bud
– wyremontowaliśmy też część skorodowanej wewnętrznej instalacji wodociągowej

Do końca kwietnia trwa też kampania „Zapłać swój podatek w Poznaniu – Poznań jest z Ciebie dumny”. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób mieszkających, studiujących i pracujących w Poznaniu, korzystających na co dzień z transportu miejskiego, przedszkoli i żłobków. Wiele z tych osób płaci podatki w miejscu zameldowania lub rodzinnych miejscowościach, a mogłaby to robić w Poznaniu. Szczegóły: http://www.poznan.pl/mim/public/rzecznik/news.html?co=print&id=69219&instance=1216&lang=pl

Miasto Poznań uruchomiło też specjalną stronę internetową – www.mojpodatek.poznan.pl – na której, po wpisaniu swojego miesięcznego wynagrodzenia, system automatycznie wyliczy jaka kwota zasili poszczególny obszar funkcjonowania miasta.