DSW Waterpolo Poznań zmierzy się na wyjeździe z Arkonią Szczecin!

Oba zespoły zmierzą się na basenie olimpijskim Floating Arena – ona też walczą o minimum srebrny medal Ekstraklasy i zapowiadają zaciętą grę do ostatnich sekund dwumeczu. Poznaniacy po zwycięstwach nad drużynami z Bytomia i Warszawy w 6 i 7 kolejce rundy wiosennej są nadal wiceliderem tabeli. Natomiast zespół gospodarzy z taką samą ilością punktów, ale […]

Oba zespoły zmierzą się na basenie olimpijskim Floating Arena – ona też walczą o minimum srebrny medal Ekstraklasy i zapowiadają zaciętą grę do ostatnich sekund dwumeczu. Poznaniacy po zwycięstwach nad drużynami z Bytomia i Warszawy w 6 i 7 kolejce rundy wiosennej są nadal wiceliderem tabeli. Natomiast zespół gospodarzy z taką samą ilością punktów, ale po 2 porażkach w styczniu w Poznaniu, zajmuje obecnie 3 miejsce.

– Przed nami najtrudniejszy dwumecz tego sezonu. Jedna wygrana nad Arkonią Szczecin bardzo przybliży nas do zdobycia srebrnego medalu, a dwie dają szansę na dalszą walkę o Mistrzostwo Polski – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Od kwietniowej wygranej z Legią Warszawa nasi zawodnicy bardzo intensywnie trenują. W pełni zdajemy sobie sprawę z ogromnej wagi obu spotkań w Szczecinie i chcemy zagrać na maksimum naszych możliwości. Mamy nadzieję, iż sędziowie pozwolą nam rozegrać ten dwumecz w duchu fair play i faktycznie wygra go skuteczniejsza i lepiej przygotowana drużyna.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 11 maja:
Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid, Iwanowicz Rafał, Bocheński Rafał, Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Goździak Jakub, Szymonik Oskar, Zawadzki Michał, Mazurek Marek, Wróbel Artur oraz trener Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich za 2 tygodnie 25 i 26 maja, kiedy to w 9 kolejce Ekstraklasy nasi waterpoliści zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, drużyną ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Natomiast ostatni dwumecz DSW Waterpolo Poznań w sezonie 2013/2014 odbędzie się w Poznaniu 14-15 czerwca. Przeciwnikiem poznaniaków będzie wówczas GKPW 59 Gorzów.