Noc Muzeów w Bramie Poznania

Bezpłatne wejście od godziny 17,  a nocą mozaika wyświetlona na południowej ścianie i składająca się z ponad 1000 zdjęć – Brama Poznania otwiera się dla zwiedzających 17 maja, podczas Nocy Muzeów.

W godzinach 12.00-17.00 obowiązywać będą wcześniej odbierane bezpłatne wejściówki, zaś od godz. 17.00 do 24.00 (ostatnie wejście o 23.00) ekspozycję obejrzeć będzie można ustawiając się do wejścia w charakterystycznej dla Nocy Muzeów kolejce nie będzie trzeba wcześniej odbierać na nie biletu. Podobnie jak podczas Wielkiego Otwarcia, obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu na kładce – ze Śródki na Ostrów Tumski.  

Południowa ściana Bramy Poznania doskonale widoczna jest z Mostu biskupa Jordana i nie raz stanowiła już płaszczyznę działań artystycznych. Podczas Nocy Muzeów wyświetlona na niej mozaika pokaże postaci pierwszych polskich władców – w nawiązaniu do tematyki ekspozycji prezentowanej w bramie i dla podkreślenia znaczenia Ostrowa Tumskiego, gdzie znaleźli miejsce swojego ostatniego spoczynku.

Mozaika stworzona zostanie ze zdjęć poznaniaków i wszystkich gości, którzy odwiedzili Bramę Poznania od momentu jej otwarcia oraz – dodatkowo – uczestniczyli w specjalnej akcji internetowej wysyłki zdjęć z Ostrowa Tumskiego. Odwiedzający przysyłali zdjęcia zrobione samodzielnie w przestrzeni katedralnej wyspy. Podczas Wielkiego Otwarcia Bramy Poznania pozowali też do zdjęć na zewnątrz i w środku bramy. Podczas Nocy Muzeów mozaikę można będzie zobaczyć również w wersji drukowanej w przestrzeni holu recepcyjnego. Oglądanie mozaiki z bliska pozwoli na odnalezienie swojej fotografii pośród niemal 1000 innych zdjęć.

17 maja w Bramie Poznania ruszają też specjalne zajęcia warsztatowe dla rodzin pod hasłem: “Wyspa przygód”. Będą one stałym elementem oferty edukacyjnej nowo otwartej instytucji. Cykl tworzą zróżnicowane tematycznie zajęcia, o których na bieżąco informuje strona internetowa Bramy Poznania. W niedzielę, 18 maja, Brama Poznania będzie nieczynna.

Szczegółowe informacje na temat Nocy Muzeów i godzin oraz sposobu zwiedzania Bramy Poznania znajdują się na stronie: www.bramapoznania.pl, a także na profilu Bramy Poznania na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/BramaPoznania