Face fitness: co to takiego?

To skuteczna, szybka oraz – co najważniejsze – bezbolesna metoda na poprawę wyglądu naszej twarzy. Jeśli chcesz, aby twoja twarz wyglądała młodo przez długie lata, ta forma ćwiczeń jest skierowana właśnie do ciebie.  Czym właściwie jest Face fitness?

Face Fitness to metoda, która składa się z wielu różnych ćwiczeń oraz sposobów na gimnastykę mięśni twarzy.  Większość ćwiczeń wykonujemy  w sposób izometryczny. W niektórych ćwiczeniach ważna jest wizualizacja ruchu danego mięśnia. Przed wykonaniem ćwiczenia wyobrażamy sobie jego realizację i sposób działania. Następnie przystępujemy do dynamicznych ćwiczeń.
Wszystkie mięśnie twarzy przyczepiają się bezpośrednio do skóry. W związku z tym, kiedy je trenujemy, wpływamy na lepszy wygląd skóry, która podtrzymywana przez mocniejsze i lepiej wymodelowane mięśnie również staje się jędrniejsza, lepiej napięta i gładsza.

Na powstawanie zmarszczek ma wpływ grawitacja oraz nasza mimika, nad którą nie panujemy. Wzmacnianie mięśni twarzy przeciwdziała skutkom grawitacji oraz skłania twarz do ruchów odmiennych, wyrównując tonus wszystkich mięśni, rozpręża skórę i wygładza zmarszczki. Face Fitness to zestaw ćwiczeń, które angażują mięśnie czoła, policzków, oczu, ust oraz szyi. Można również pracować z poszczególnymi obszarami twarzy.

Gimnastykę mięśni twarzy możemy wykonywać w ramach treningu personalnego z trenerem. Głównym zadaniem trenera w tych zajęciach jest nauczenie samodzielnego wykonywania ćwiczeń. Możemy również wykonywać ćwiczenia w grupie. Trwają one przeważnie 50 minut.

Gimnastyka ta nie wymaga od nas wiele wysiłku, a przy regularnym ćwiczeniu jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty. Bardzo ważnym elementem ćwiczeń jest nauka rozluźniania mięśni twarzy. Nie tylko po zakończonych ćwiczeniach, ale również tych partii, które w danym ćwiczeniu nie powinny być angażowane. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk nie napinania mięśni bez potrzeby. Face Fitness świetnie współgra z technikami relaksacyjnymi oraz masażem twarzy.

Nieodłącznym elementem Face fitness jest regularność. Jeśli odnajdziemy w sobie odpowiednią ilość samozaparcia i chęci do ćwiczeń efekty widoczne będą przed lustrem. Najszybciej zauważalne jest zmniejszenie się bruzdy na czole oraz tak zwanej „lwiej zmarszczki”. Podniosą się nam powieki, zniknie drugi podbródek, wygładzą zmarszczki wokół oczu i bruzdy nosowo-wargowe.

Face fitness dotarł również do Poznania. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do Fitness Klubu Magiel na ul. Nowowiejskiego 8.