Przed zamkiem wyrósł… las!

Żywy, zielony billboard oraz kwitnąca para „Lovelasów” zachęcają poznaniaków do leśnych spacerów – a wszystko to w samym centrum miasta, przed CK Zamek. Niecodzienne instalacje pojawiły się w ramach akcji „Las. Bliżej niż myślisz” będącej elementem obchodów 90-lecia Lasów Państwowych.

Kampania jest kolejną inicjatywa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu mającą zachęcać mieszkańców stolicy Wielkopolski do odkrywania uroków okolicznych terenów leśnych. W tym roku wpisuje się ona w obchodzony w całym kraju jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych.

W żywym billboardzie i leśnych lovelasach wykorzystano 16 gatunków roślin. Wśród nich znalazły się rośliny runa leśnego, takie jak: dąbrówka rozłogowa, bluszcz pospolity, tojeść rozesłana, barwinek pospolity oraz rośliny ozdobne, m.in.: lawenda, żurawki czy lobelia.
– Cały czas szukamy atrakcyjnych sposobów, aby pokazywać poznaniakom, że wielkopolskie lasy są naprawdę wyjątkowe, że są blisko oraz, że ich odwiedzanie i poznawanie to interesujący pomysł na miłe spędzanie czasu – mówi Małgorzata Brzostowska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Niecodzienne reklamy wymagają codziennej pielęgnacji. Tworzące je rośliny już od lutego rosły w szklarniach, a dopiero wczoraj, pojedynczo wkładane, zazieleniły instalacje. Leśny billboard w zależności od warunków pogodowych może wpisać się w poznański krajobraz nawet do końca wakacji. Lovelasy zagoszczą pod Zamkiem do soboty, a od 1 czerwca będzie je można oglądać na tarasie Arkadii przy Placu Wolności.

W najbliższą sobotę zaplanowano Festyn Lasom Przyjazny, który odbędzie się na Dziedzińcu Różanym i na parkingu przed CK Zamek.
Kampania „Las. Bliżej niż myślisz” to już kolejna – po ciepło przyjętej przez poznaniaków zeszłorocznej akcji „Las. Przystanek od codzienności”, podczas której tramwajowe przystanki zamieniono w leśne zakątki – inicjatywa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, w ramach której zielone, roślinne elementy wkraczają w przestrzeń miejską.