Rywalizacja o Puchar Poznania startuje na Cytadeli

Rozpoczyna się decydujący etap przygotowań do lipcowego ENEA Poznań Triathlon. Już 8 czerwca na poznańskiej Cytadeli wystartuje ENEA Tri Tour Cross Duathlon, czyli połączenie biegu i kolarstwa w zielonym sercu dużego miasta. Będzie to pierwsza impreza z cyklu o Puchar Poznania w Multisporcie łączącym różne konkurencje sportowe.

Zawody rozpoczną się o godz. 10 w pobliżu Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami na terenie Parku Cytadela (w tym samym miejscu będzie znajdować się również meta). Uczestnicy zmierzą się z 12 km trasą. Rozpoczną od 3 km biegu po leśnym terenie Cytadeli. Następnie pokonają 6 km rowerem i zakończą całość kolejnym etapem biegowym.

– ENEA Tri Tour Cross Duathlon to wyjątkowe zawody. Z jednej strony są one niecodzienną formą przygotowań do poznańskiego triathlonu i cyklu ENEA Tri Tour, z drugiej są odpowiedzią na zainteresowanie wszystkich pasjonatów biegania i jazdy na rowerze – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i ENEA Poznań Triathlon. – Organizując takie zawody chcemy pokazać poznaniakom miejsca, w których warto aktywnie spędzać czas. Jednym z nich jest właśnie park Cytadela, gdzie często spotykają się i trenują np. grupy biegaczy.

Każdy uczestnik poznańskiego duathlonu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal. Dodatkowo firma ENEA ufundowała nagrody rzeczowe dla pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn. ENEA Tri Tour Cross Duathlon odbędzie się we współpracy z Miastem Poznań i zainauguruje cykl imprez o Puchar Poznania w Multisporcie (różnorodnych kombinacji pływania, jazdy na rowerze czy biegu).

– Kolejne wydarzenia z cyklu to ENEA Tri Tour Iron Swim oraz ENEA Tri Tour Aquathlon – dodaje Wojciech Kruczyński. – Udział w każdej z tych niepowtarzalnych imprez będzie wymagać od zawodników różnorodnych umiejętności. Puchar Poznania w Multisporcie otrzyma osoba, którą charakteryzuje wszechstronność i umiejętność radzenia sobie w różnych dyscyplinach sportu.

Udział w zawodach odbywających się na poznańskiej Cytadeli może wziąć każda pełnoletnia i odpowiednio przygotowana do tego osoba. Zapisy na ENEA Tri Tour Cross Duathlon odbywają się na stronie http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-duathlon. Na liście startowej są już pierwsi chętni, dlatego też z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (max. 100 uczestników), lepiej nie zwlekać z zapisami.

Harmonogram startowy ENEA Tri Tour Cross Duathlon:
9:30 – ostateczne zamknięcie listy startowej
10:00 – start zawodów – Park Cytadela w pobliżu Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami
10:25 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
11:30 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenia imprezy

Szczegóły: http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-duathlon/harmonogram-2

Wydarzenia związane z przygotowaniami do ENEA Poznań Triathlon:

08.06.2014 ENEA Tri Tour Cross Duathlon (duathlon na poznańskiej Cytadeli)
15.06.2014 ENEA Tri Tour Duathlon Kids (duathlon dla dzieci w parku przy Arenie)
29.06.2014 ENEA Tri Tour Iron Swim (maraton pływacki nad Maltą)
20.07.2014 ENEA Tri Tour Aquathlon (aquathlon nad Maltą)

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
06.07.2014 Triathlon Szczecin
26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo