Weekend pełen festynów dla dzieci!

Pogoda dopisuje, czas więc na zabawę na świeżym powietrzu. W ten weekend na najmłodszych czeka mnóstwo festynowych atrakcji.

W sobotę o 10 rano rozpoczną się obchody Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska. Zarówno wy jak i wasze dzieci będziecie mieli okazję zapoznać się z działaniem rowerów prądotwórczych, obejrzeć filmy nagrodzonych w konkursie Neowideo, wziąć udział w konkursach na wytworzenie jak największej ilości energii w określonym czasie a także zapoznać się z zdobieniem przedmiotów drewnianych codziennego użytku, wytwarzaniem przedmioty ręcznie malowanie na szkle, maskotek włóczkowo-szydełkowe czy biżuterii szydełkowo-koralikowej. Młodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach połączonych z wycieczką w teren ʺPoznaj bliżej łąkęʺ, wziąć udział w wycieczkach ornitologicznych, warsztatach barwienia naturalnego ʺShiboriʺ, obejrzeć pokaz mody -ʺ Recykling i kolory naturyʺ, wysłuchać wykładów popularnonaukowych, zagrać w najróżniejsze ekologiczne gry towarzyskie oraz wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Festyn, który odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym potrwa dwa dni.

Teatr Animacji zaprasza na spektakl „Wąż”. To inteligentny, pełen humoru słownego i sytuacyjnego tekst, który mówi o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej „inności”, odmienności , która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. O znaczeniu tych wartości dowie się pewien Wąż, niezadowolony ze swojego wyglądu. Wspólna wędrówka w towarzystwie wspaniałych, zwariowanych zwierzaków: Gekona i Chomika przekona go, że najważniejsze to zaakceptować siebie, polubić takiego, jakim się jest. Spektakl rozpocznie się o 11. Spektakl można zobaczyć również w niedzielę.

Serdecznie zapraszamy na festyn osiedlowy na terenie parkowym za budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 4 na os. Czecha. Festyn rozpocznie się o godzinie 11. Na festynie wystąpią dzieci z przedszkoli i szkół na Chartowie, będzie znakowanie rowerów, pokazy ratownictwa, konkursy straży pożarnej, animacje dla dzieci (malowanie twarzy, skręcanie baloników, poszukiwanie skarbów, zabawy z fabułą, bańki mydlane oraz inne gry i zabawy), miasteczko ruchu drogowego, namioty zdrowia, urody, weterynaryjny i turystyczny.

Nowe Zoo zaprasza na wspólne czytanie bajek i literackie warsztaty. O 11 rozpocznie się piknik z Elmerem – słoniem w kratkę.

Z kolei Stare Zoo przygotowało specjalne atrakcje dla dzieci – zwiedzanie zabytkowego “Ogórka, koncert kwartetu smyczkowego, występy młodych artystów, warsztatu rowerowe, kwiaciarskie, ogrodnicze i muzyczne oraz wiele innych. Początek o 12.

Prawdziwy natłok atrakcji czeka was na festynie Stary Marych wiecznie żywy. O 13.30 ruszy korowód spod pomnika Starego marycha do parku Wieniawskiego. W programie festynu między innymi: występy artystyczne wykonaniu dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, konkurs na przebranie za Starego Marycha i jego żonę Frąckę, pokaz tresury psów policyjnych, akcja znakowania rowerów, prezentacja pojazdów policyjnych, patrol konny , pokaz iluzjonistyczny, miasteczko ruchu drogowego z autochodzikami linowy tor przeszkód oraz stoiska ze słodyczami. Festyn jest dwudniowy.

O 15 Pod Lipami ruszy Turniej 7 Cudów Świata w Pasji Enter. W turnieju mogą wziac dzieci powyżej 10 roku życia. Jednak na resztę członków rodziny również czeka wiele atrakcji.

W niedzielę nieco spokojniej. O 13 zapraszamy do Concordii Design na warsztaty „Komiks Jeżycki”. To jednak nie jedyne atrakcje na Jeżycach. Stare Zoo przygotowało specjalne atrakcje dla dzieci – zwiedzanie zabytkowego “Ogórka, koncert kwartetu smyczkowego, występy młodych artystów, warsztatu rowerowe, kwiaciarskie, ogrodnicze i muzyczne oraz wiele innych.