Młodzi szczypiorniści jeszcze walczą!

Zakończyły się zmagania 1-ligowców, ale to nie koniec sportowych emocji w wykonaniu poznańskich szczypiornistów. W decydującą fazę wkraczają rozgrywki MKS Handball Ligi, czyli projektu MKS Poznań skierowanego dla młodych piłkarzy ręcznych z klas 4 i 5 szkół podstawowych.

MKS Handball Liga to drugi obok MKS Handball Ligi Szkrabów duży projekt w ramach Akademii Piłki Ręcznej MKS Poznań organizowany z myślą o najmłodszych adeptach piłki ręcznej, którzy w przyszłości mają stanowić o sile zespołów młodzieżowych i seniorskiego MKS Poznań.

MKS Handball Liga współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Poznania. Współorganizatorem MKS Handball Ligi jest Poznański Szkolny Związek Sportowy. W tegorocznych zmaganiach klas czwartych wystartowało 5 szkół podstawowych, 8 szkół w ramach klas piątych. Pierwsze turnieje MKS Handball Ligi zostały rozegrane w listopadzie. W maju odbyły się trzy pierwsze turnieje finałowe. Przed czerwcowymi rozstrzygnięciami na czele tabeli wśród pięcioklasistów są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15, którzy po bardzo emocjonującym meczu pokonali równolatków z SP 46 różnicą jednej bramki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego przed ostatnim turniejem mają tylko punkt przewagi nad odwiecznym rywalem i dopiero ostatnie starcie przesądzi o tym, kto zdobędzie w tym sezonie złoty medal. Równie ciekawa jest walka o trzecie miejsce, bowiem SP 71 wyprzedza SP 20 również o jeden punkt.

Troszkę spokojniej jest w rozgrywkach czwartoklasistów. “Troszkę” jest chyba dobrym określeniem, bowiem uczniowie SP 84 wyprzedzają swoich kolegów z SP 77 aż o trzy punkty… Na trzecim miejscu jest SP 7, a tuż za podium plasują się uczniowie SP 88.
 
12 czerwca na boisku SP 7 ul. Galileusza 14 w Poznaniu od godz 9.00 rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie turniej dla klas czwartych. Cztery dni później, 16 czerwca na obiektach Gimnazjum nr 54 od godz 12.30 rozegrana zostanie finałowa walka pięcioklasistów. Emocje gwarantowane.