Dziecięca energia na stadionie KS Posnania

Za sprawą zakończonego dziś ENEA Tri Tour Duathlon Kids stadion KS Posnania był miejscem pozytywnych sportowych emocji. W imprezie łączącej jazdę na rowerze i bieg wzięło udział ponad 80 młodych sportowców. To przedsmak emocji przed lipcowym Tri Kids.

Enea Tri Tour Duathlon Kids był ciekawą propozycją dla każdego, kto szukał pomysłu na niedzielne przedpołudnie. Mimo że zawody były przeznaczone dla najmłodszych, przyciągnęły osoby praktycznie w każdym wieku. Dzieci mogły liczyć na wsparcie rodziców, opiekunów i miłośników sportu. W powietrzu dało się wyczuć atmosferę rodzinnego święta.  Najlepsi w dzisiejszej imprezie okazali się: Dobrochna Suszczyńska, Tymoteusz Gmur, Stanisław Suszczewicz, Kamil Cempura.

– Śmiało można powiedzieć, że dzisiaj było więcej niż tylko czterech zwycięzców. Wygranym był każdy, kto wystartował w zawodach, co było widać po uśmiechach, jakie towarzyszyły młodym sportowcom – podkreślił już po wydarzeniu Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator ENEA Tri Tour Duathlon Kids. – Widok dzieci, które cieszą się z każdego pokonanego metra to wspaniała nagroda nie tylko dla rodziców czy opiekunów, ale również dla nas jako organizatorów – dodał Kruczyński, który wyraził nadzieję, że podobne emocje będą towarzyszyć uczestnikom podczas kolejnych tego typu imprez.

Celem Enea Tri Tour Duathlon Kids było pokazanie dzieciom i ich rodzinom, jak miło i zdrowo spędzić czas. Kolejna impreza – Tri Kids odbędzie się już w lipcu, w przeddzień ENEA Poznań Triathlon. Ponadto podczas głównych zawodów (26-27 lipca) zaplanowane zostaną liczne atrakcje towarzyszące dla poznaniaków w każdym wieku.

Kolejne wydarzenia związane z przygotowaniami do ENEA Poznań Triathlon:

– 29.06.2014 ENEA Tri Tour Iron Swim (maraton pływacki nad Maltą)
– 20.07.2014 ENEA Tri Tour Aquathlon (aquathlon nad Maltą)