Strażacy będą lepsi – bo mają nowy ośrodek

Wielkopolscy strażacy mają już do dyspozycji nowy kompleks sportowy, wybudowany w podpoznańskim Bolechowie. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło podczas zawodów sportowych.

Obiekt powstał tuż obok Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 8 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Nowy obiekt pozwoli strażakom na podnoszenie swojej sprawności i poprawianie osiąganych wyników w sporcie pożarniczym.

Wybudowanie tak wspaniałego obiektu, m.in. z tartanową nawierzchnią bieżni, nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe otrzymane ze starostwa powiatowego w Poznaniu. Oficjalne otwarcie nowego obiektu nastąpiło 18 czerwca, podczas XXV Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 74 zawodników z 7 najlepszych drużyny województwa wielkopolskiego oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.

Uroczystego otwarcia obiektu poprzez wystartowanie zawodników w rozgrywkach o puchar starosty dokonali Jan Grabkowski, starosta poznański oraz nadbryg. Wojciech Mendelak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP. Puchar starosty trafił do Szymona Woźniaka z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu, który na 3 piętro wspinalni dostał się w czasie 15,49 sekundy.

Mistrzowską drużyną zostali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Leszna, a na trzecim z Kalisza.

W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył Tomasz Musiał z KM PSP w Lesznie uzyskując czas 15,7 s., miejsce drugie zajął Krzysztof Gajewski z KP PSP Pile, z czasem 15,71 s., a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu, którego czas wyniósł 15,77 s.

W konkurencji „100 m – tor przeszkód” zwyciężył Krzysztof Majcher z KM PSP w Poznaniu uzyskując czas 17,35 s. Miejsce drugie zajął Maciej Dajczak z KP PSP Pleszewa z czasem 17,38 s., na miejscu trzecim uplasował się Bartosz Mazurek z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim, którego czas wyniósł 17,695 s.