Brama Poznania zaprasza na wycieczki!

Aż do końca lata w każdy weekend można się wybrać na wycieczkę dzięki Bramie Poznania. Do wyboru jest sporo tematów i terminów. A co można wybrać?

Przepis na sukces. Wycieczka słodko-gorzka.
Po Ostrowie Tumskim krążą duchy z przeszłości i w sekrecie zdradzają na ucho turystom przepisy na sukces. Nie robią tego jednak bezinteresownie. Najpierw nakłaniają wszystkich, aby spróbowali wczuć się w ich rolę i przekonać się, że droga do sukcesu jest słodka, ale czasem bywa też i gorzka. Postaw się na miejscu Mieszka I. Zastanów się, jak byś postąpił będąc w jego skórze? Przekonaj się jak wielkim wyzwaniem dla Dąbrówki była podróż z Pragi do Poznania. Każda z napotkanych podczas wycieczki postaci osiągnęła zamierzony cel określoną metodą. Która z nich przynosi najlepsze efekty? Może metoda „szybkiego awansu” Łukasza Górki, a może metoda „na współpracę” Przemysła II?
P.S. Stoisz przed wielkim wyzwaniem? Nie poddawaj się! Teraz Twoja kolej na osiągnięcie sukcesu! Korzystaj z przepisów – wszystkie mają bezterminowy okres przydatności.
Czas trwania wycieczki: 75 min

Wyróżniającym elementem wycieczki są tzw. karty postaci wręczane turystom. Każda z kart ukazuje jedną z ośmiu historycznych postaci spotkanych podczas spaceru po Ostrowie Tumskim.  Pomagają one turystom wcielić się w rolę prezentowanych bohaterów: postawić się na ich miejscu, spróbować rozwiązać problem, z którym się spotkali i poznać ich przepis na sukces.

Jesteśmy w kontakcie. Wycieczka pod wysokim napięciem
Ostrów Tumski to wielkie muzeum. W dodatku nietypowe: pod chmurką, bez ścian i z możliwością dotykania eksponatów! Tu można być w bliskim kontakcie z zabytkami! Niezbędne będą do tego jednak białe rękawiczki. Poczujesz się jak koneser sztuki, który bierze do rąk cenne obiekty. Przekonaj się jak ciężkie są wrota Śluzy Katedralnej, przyłóż własną dłoń do odcisków palców średniowiecznych budowniczych katedry, dotknij dzieł sztuki z marmuru i spiżu sprzed 500 lat!
W obiektach tych drzemie ogromny ładunek emocji związany z okolicznościami ich powstania. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię. Kryją się za nią uniwersalne prawdy, że mimo upływu czasu świat się wciąż rządzi się tymi samymi prawami, a ludzie się nie zmienili …
P.S. Czy przeszłość wydaje ci się bardzo odległa i niezrozumiała? Myślisz że kiedyś świat i ludzie byli zupełnie inni? Nic bardziej mylnego. Przekonaj się, jak wiele masz wspólnego z historią.
Czas trwania wycieczki: 75 min

Wyróżniającym elementem wycieczki są białe rękawiczki, które otrzymuje każdy z jej uczestników. To dzięki nim turyści będą mogli aktywnie włączyć się w zwiedzanie i być w bliskim kontakcie z zabytkami. Właśnie poprzez dotyk można zrozumieć przeszłość, poczuć historię oraz wzbudzić szacunek i podziw wobec zabytków.

Kiedy można wziąć udział w wycieczce?

HARMONOGRAM WYCIECZEK – CZERWIEC
29 czerwca (niedziela)
15.00 Jesteśmy w kontakcie
16.00 Przepis na sukces
17.00 Jesteśmy w kontakcie

HARMONOGRAM WYCIECZEK – LIPIEC
5 lipca (sobota) 14.30 Przepis na sukces
6 lipca (niedziela) 14.30 Jesteśmy w kontakcie
12 lipca (sobota) 16.30 Przepis na sukces
13 lipca (niedziela) 16.30 Jesteśmy w kontakcie
19 lipca (sobota) 14.30 Przepis na sukces
20 lipca (niedziela) 14.30 Jesteśmy w kontakcie
26 lipca (sobota) 16.30 Przepis na sukces
27 lipca (niedziela) 16.30 Jesteśmy w kontakcie

Na jakich zasadach można uczestniczyć w wycieczkach?
Wycieczki w godzinach gwarantowanych przeznaczone są dla osób indywidualnych i realizowane są zgodnie z harmonogramem ustalanym przez Organizatora, dostępnym na stronie internetowej www.bramapoznania.pl (zakładka Aktualności / Wycieczki / Wycieczki z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim lub w zakładce Zaplanuj wizytę / Wycieczki).
Warunkiem udziału w wycieczce jest pobranie biletu.  
Bilety dystrybuowane są wyłącznie na godzinę przed wycieczką w punkcie informacji w Śluzie Katedralnej (część Bramy Poznania po stronie Ostrowa Tumskiego) na ul. Dziekańskiej.
Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów.
Jednorazowo można pobrać maksymalnie 9 biletów.
Udział w wycieczce wiąże się z koniecznością uregulowania opłaty za wstęp do katedry w wysokości 2,5 zł (bilet ulgowy) oraz 3,5 zł (bilet normalny) od osoby. Opłatę reguluje się w katedrze.
W wycieczce mogą brać udział wyłącznie osoby indywidualne powyżej 15 roku życia.