Klub kibiców Warty Poznań “Zielona Strefa”: będziemy walczyć o klub!

Zaniepokojeni losami Warty Poznań jej kibice już po raz kolejny wystosowali do władz klubu list otwarty, żądając odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przyszłości Dumy Wildy.

Oto treść listu:

Zielona Strefa to grupa kibiców i sympatyków „Dumy Wildy”, którym nie jest obojętny los klubu. Szczególnie w trudnych chwilach jakie dotknęły Wartę Poznań. Dwukrotny Mistrz Polski, klub z bogatą historią stanął nad przepaścią. Po rezygnacji ze starań o drugoligową licencję przez Prezes Izabellę Łukomską-Pyżalską drużyna ma rozpocząć nowy sezon w czwartej lidze, co nie miało jeszcze miejsca w historii klubu. Z zaniepokojeniem śledzimy ostatnie informacje i doniesienia według których może dość do sytuacji w której KS Warta nie wystartuje w żadnych rozgrywkach seniorskich w nadchodzącym sezonie 2014/2015.

My jako kibice i sympatycy Warty Poznań nie będziemy biernie patrzeć na powolny upadek Naszego klubu! Nie będziemy patrzeć z przyzwoleniem na działania niekompetentnych osób dla których nie liczy się dobro Klubu ! Nasza idea jako swój główny cel ma za zadanie skupić wszystkich kibiców, sympatyków i wszystkie osoby, którym dobro Warty leży na sercu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której powtórzy się to, co działo się w Naszym Klubie w ostatnim okresie. Razem chcemy wypracować wspólnie takie porozumienie, dzięki któremu Warta Poznań nie zniknie z piłkarskiej mapy Polski.

Piszemy też w imieniu wszystkich kibiców „Zielonych” chodzących na mecze od wielu lat. Dla każdego z Nas Warta Poznań to coś więcej niż klub. To coś czego nie kupi się za żadne pieniądze. Warta Poznań to nasza miłość i duma!

W związku z długim milczeniem Pani Prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej w kwestii konkretów Warty Poznań żądamy odpowiedzi na szereg istotnych pytań:
1. Czy dokonano zgłoszenia drużyny seniorów Warty Poznań do jakichkolwiek rozgrywek ligowych w sezonie 2014/2015?
2. Kto ma reprezentować drużynę Warty Poznań? Jacy piłkarze zagrają w zespole? Na ten temat nie pojawiły się żadne informacje!
3. Kto zostanie trenerem drużyny i kiedy zamierza się On przygotować do rozgrywek, skoro aktualnie nie trenuje, nie ma zaplanowanych meczów sparingowych i nieczynni absolutnie żadnych przygotowań do sezonu, który startuje za 3 tygodnie?
4. Pani Prezes w wywiadach mówiła otwarcie, że nie dysponuje środkami finansowymi na utrzymanie zespołu w rozgrywkach ligowych. Kto weźmie na swoje barki utrzymanie drużyny seniorów Warty Poznań?
5. Pani Prezes na każdym kroku od bardzo dawna podkreśla jakie poczyniła inwestycje w trakcie swojej kadencji kompletnie pomijając to jaką popularność zyskała osoba Pani Prezes od momentu wejścia do klubu w sezonie 2010/2011. Na ile Pani Prezes wycenia popularność zyskaną dzięki pełnieniu swojej funkcji i czy przypadkiem nie kompensuje to wydatków, które poniosła na klub?
6. Gdy Pani Prezes przejmowała Wartę, nikt nie żądał od Pani żadnej sumy za wejście do klubu, gdyż poprzedni Prezes uznał, że skoro nie dysponuje środkami na dalsze utrzymywanie zespołu to po prostu odda władzę. Dlaczego gdy pojawiła się konkretna oferta odkupienia drużyny Pani Prezes zablokowała transakcję nie godząc się na sprzedaż?
7. Pani Prezes podniosła argument, że nie godzi się na sprzedaż klubu, gdyż Pan Maciej Dittmajer nie przedstawił źródeł finansowania klubu gdyby przejął władzę. Jednak czy nie było wystarczającym argumentem to, że przez ostatni rok utrzymywał zespół całkowicie odciążając w tym Panią Prezes? Jak można zarzucać komuś brak źródeł finansowania skoro samemu otwarcie deklaruje się brak środków na dalsze funkcjonowanie zespołu fundując mu jednocześnie degrengoladę w najlepszym wypadku w IV lidze. Jakie gwarancje jest w stanie Pani przedstawić w kwestii finansowania klubu w przyszłości?

Zielona Strefa