100 tysięcy kilometrów w drodze po stojaki rowerowe!

Taki dystans pokonali w dwa tygodnie uczestnicy akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, czyli rywalizacji województw o stojaki rowerowe. Liderem rankingu jest Wielkopolska! Na dalszych miejscach są województwa mazowieckie, śląskie i łódzkie.

O tym gdzie pojawią się nowe i kolorowe stojaki decydują uczestnicy akcji zorganizowanej przez fundację Allegro All For Planet. Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe.

W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawi się kolejnych 100, podzielonych proporcjonalnie pomiędzy zwycięskie województwa.

– Rywalizacja jest w tym roku niezwykle zacięta  – mówi Krzysztof Śpiewek z fundacji Allegro All For Planet. – W wielu miastach rowerzyści umawiają się na wspólne przejazdy, by zdobyć jak najwięcej kilometrów. Także samorządy lokalne zachęcają mieszkańców do walki o stojaki. Bardzo nas to cieszy, bo efekt końcowy jest taki, że coraz więcej Polaków wsiada na rower, a o to nam chodzi!  

Mieszkańcy Poznania będą mieli dodatkową możliwość dołączenia do akcji, bo już w najbliższy weekend na Malcie pojawi się mobilna strefa Kręć kilometry. W namiocie z rowerami stacjonarnymi będzie można przejechać dystans 2 kilometrów i przekazać je na konto naszego województwa. Co weekend organizowane będą też bezpłatne treningi spinningowe. Strefa pojawi się w pobliżu startu toru regatowego i będzie dostępna w piątki, soboty i niedziele do końca sierpnia.

Akcja „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” potrwa do końca września. Rowerzyści, którzy biorą w niej udział mają szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne, wśród nich wakacje na greckiej Kefalonii, rowery KROSS i smartfony HTC. Szczegóły akcji można znaleźć na: http://kreckilometry.pl/