ENEA Poznań Triathlon: szukają wolontariuszy!

Niepowtarzalną atmosferę lipcowego ENEA Poznań Triathlon stworzy nie tylko ponad 2500 zawodników i kibiców, ale również 250 wolontariuszy. Rozpoczęła się rekrutacja pasjonatów sportu, którzy chcą pomóc!

To nie pierwsze spotkanie poznańskich wolontariuszy z triathlonem. W zeszłym roku wielu z nich zaangażowało się w organizację zawodów, dbając o bezpieczeństwo i pomagając zawodnikom i kibicom. Wolontariusze dopingowali też uczestników na trasie i stworzyli wspaniałą atmosferę. Miało to wpływ na sukces imprezy, która jest na dobrej drodze, by uzyskać licencję IRONMAN® w 2015 roku. Po zawodach na Facebooku pojawiło się sporo podziękowań od uczestników dla wolontariuszy za bezinteresowną pomoc (bez względu na pogodę). W tym roku poznańscy wolontariusze po raz kolejny będą mogli wykorzystać doświadczenie zdobyte przy okazji imprez sportowych (m.in. Euro 2012) i podzielić się z triathlonistami swoją pozytywną energią.

– Wolontariat sportowy to pasja wielu, nie tylko młodych ludzi – mówi Damian Dubina, koordynator wolontariatu podczas ENEA Poznań Triathlon 2014. – Wolontariuszem podczas ENEA Poznań Triathlon może zostać każda pełnoletnia osoba, która chce poznać imprezę sportową „od kuchni” i przeżyć ciekawą przygodę. Obszary, w które mogą zaangażować się wszyscy chętni obejmują m.in. pomoc na trasie, obsługę mediów, transport czy ceremonie. Liczymy, że zaangażowanie wolontariuszy w ten projekt przełoży się też na ich dalszą aktywność w życiu zawodowym.

Dla osób, które wezmą udział w programie organizatorzy zaplanowali szkolenie z udziałem m.in. służb medycznych. Podczas spotkania wolontariusze poznają liderów grup i obszary zaangażowania. Osoby zainteresowane pomocą przy organizacji imprezy powinny być dyspozycyjne (czasowo lub w pełni) w dniach od 24 – 27 lipca. Wolontariusze otrzymają m.in. certyfikat uczestnictwa, a na koniec przygotowana zostania dla nich niespodzianka.

– Wszyscy, którzy nie mają możliwości, by bezpośrednio zaangażować się w organizację ENEA Poznań Triathlon, mogą wspierać zawodników podczas przygotowań, a później już na trasie zawodów – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport – współorganizatora ENEA Poznań Triathlon. – Jako triathlonista wiem, że doping kibiców połączony z niesamowitym zaangażowaniem wolontariuszy wyzwala dodatkowe pokłady energii i pozwala pokonywać nie tylko własne ograniczenia, ale również bić rekordy życiowe.

ENEA Poznań Triathlon odbędzie się w dniach 26-27 lipca w okolicach Jeziora Maltańskiego Poznaniu. Dzień wcześniej zaplanowano Tri Kids, czyli triathlonową zabawę dla najmłodszych. Oprócz sportowych wrażeń, zawodnicy i kibice będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie pokaz Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Zawody w stolicy Wielkopolski będą częścią cyklu 7 imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour.

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
06.07.2014 Unity Line Triathlon Szczecin
26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo

Szczegóły na temat rekrutacji można znaleźć na stronie http://www.poznantriathlon.pl/pl/info/wolontariat.