Ostateczny sprawdzian, czyli ENEA Tri Tour Aquathlon

Dokładnie na tydzień przed jedną z największych imprez triathlonowych w Polsce – ENEA Poznań Triathlon – triathloniści wystartują w aquathlonie na poznańskiej Malcie. Zmierzą się oni z etapem pływackim i biegowym, aby przetestować trasę głównej rywalizacji i ocenić  swoją formę w końcowym etapie przygotowań. Start imprezy odbędzie się 20 lipca o godz. 18.

– Uczestnicy rozpoczną zmagania od pokonania 1 km w wodzie, aby chwilę później przebiec 5,5 km pętlę wokół jeziora. Start w ENEA Tri Tour Aquathlon to dla zawodników świetny sprawdzian ich aktualnej formy oraz kolejna możliwość zmierzenia się z etapem pływackim w akwenie wodnym – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator ENEA Tri Tour Aquathlon.

ENEA Tri Tour Aquathlon to ostatnia impreza w ramach rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie, która odbywa się we współpracy z Miastem Poznań. W klasyfikacji prowadzą niezmiennie Paweł Troka i Martyna Chlebosz, którzy plasują się również w czołówce ogólnopolskiego cyklu ENEA Tri Tour. Najlepsza triathlonistka potwierdziła już swój start w niedzielnych zawodach. Nad Maltą nie zabraknie też najszybszej uczestniczki ENEA Tri Tour Iron Swim – Michaliny Wardęga.

– Kolejne imprezy w ramach rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie pokazują, że uczestnicy dobrze radzą sobie w różnorodnych konkurencjach i na różnorodnych dystansach. ENEA Tri Tour Aquathlon będzie zarówno podsumowaniem całego cyklu, jak również próbą generalną przed ENEA Poznań Triathlon, który odbędzie się już 26 i 27 lipca – podsumowuje Wojciech Kruczyński.

Każdy, kto ukończy niedzielne zmagania otrzyma medal, zaś dla najlepszych
przewidziano nagrody rzeczowe. Zdobywcy miejsc na podium w poszczególnych kategoriach otrzymają okolicznościowe puchary.  Dzięki współpracy z Firmą  Karlik – Autoryzowanym Dealerem Volvo, dla najszybszego uczestnika i uczestniczki przewidziano też samochód Volvo V40 Cross Country na weekend. Nagrody otrzymają również najlepsi w rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie.

Rejestracja potrwa do dnia zawodów, czyli 20 lipca, jednak z uwagi na  ograniczoną liczbę miejsc, lepiej nie zwlekać z zapisami. Regulamin ENEA Tri Tour Aquathlon oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-aquathlon

Harmonogram startowy ENEA Tri Tour Auathlon:
17:30 – ostateczne zamknięcie listy startowej
18:00 – start ENEA TRI TOUR Aquathlon – kąpielisko nad Jeziorem Maltańskim
18:30 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
19:30 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie imprezy

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:
31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
06.07.2014 Unity Line Triathlon Szczecin
26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo