Na rower? Tak, do Concordia Design!

Znakowanie rowerów, kurs pierwszej pomocy, giełda rowerowa, mały warsztat i stoisko Bike Parku, zabawne zawody i inne atrakcje – sobota 26 lipca będzie naprawdę rowerowa. Wszyscy fani dwóch kółek – starsi i młodsi, z rodzinami i solo – jazda do Concordii.

Wakacje to czas, kiedy chcemy wyjść z mieszkań i wsiąść na rower. Podróżujemy rowerami do pracy i szkoły, organizujemy długie wycieczki na dwóch kółkach albo traktujemy je jako sposób na polepszenie kondycji fizycznej. Jeżdżenie rowerem to zawsze świetna zabawa, Concordia Design o tym doskonale wie i właśnie dlatego narodził się pomysł rowerowej soboty, której głównym bohaterem dnia będą dwa kółka w absolutnie każdym wydaniu. Sobota na dwóch kółkach rozpocznie się o 12.00 i potrwa aż do 17.00. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Po pierwsze bezpieczeństwo
Traktując rower jako rekreację i relaks, a nie konkretny środek transportu zapominamy o tym, że aby poruszać się jednośladem bezpiecznie przede wszystkim potrzeba nam podstawowej wiedzy i rozsądku. Stąd wszyscy uczestnicy zawodów proszeni są o zabranie z sobą kasków. Podczas rowerowej soboty będzie można również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy – który przeprowadzi straż pożarna – oraz wziąć udział w spotkaniu z poznańską policją, która przedstawi zasady rozsądnego i bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw jednośladu. Ważnym punktem programu będzie znakowanie rowerów w ramach akcji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – „Poznański rower, bezpieczny rower”. Policjanci oznakują rower nie uszkadzając lakieru i przypisując mu indywidualny numer, a na ramę zostanie naklejona nalepka potwierdzająca umieszczenie roweru w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów. Właściciel jednośladu otrzymuje potwierdzenie przystąpienia do programu – plastikową kartę formatu dowodu osobistego. Wzięcie udziału w akcji „Poznański rower – bezpieczny rower” jest bezpłatne. Wystarczy być pełnoletnim mieszkańcem Poznania lub powiatu poznańskiego.

Rodzinne zawody rowerowe
Dla tych, którzy lubią rywalizację z przymrużeniem oka, przygotowano całą masę ciekawych konkurencji rowerowych. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i całe rodziny. Nazwy konkurencji brzmią inspirująco: żółwia jazda, tor przeszkód i drewniany slalom. Rowerowa rywalizacja będzie świetnym sposobem do rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz sprawdzenia swoich umiejętności (także kaskaderskich!). Dla spragnionych intensywnego wysiłku fizycznego będzie możliwość wzięcia udziału w treningu spinningowym – profesjonalnych ćwiczeniach kolarskich, które mogą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach.  

Rower też chce być ładny!
Kiedy jesteśmy już pewni, że pedałujemy bezpiecznie możemy zadbać o wygląd roweru. Podczas rowerowej soboty będzie można wraz z drukarnią – Concordia Print, mieszczącą się w podziemiach Concordia Design zadbać o wygląd roweru i jego „dekorację, np. ciekawą naklejkę. Na rowerowy piknik zapraszamy również tych, którzy jeszcze własnych pojazdów nie mają – będą mogli je kupić podczas rowerowej giełdy, lub dokupić potrzebne akcesoria przy stoisku sklepu rowerowego Bike Park. Pracownicy Bike Parku zadbają również o „zdrowie” jednośladów w specjalnym punkcie drobnych napraw. A po rodzinnych zawodach, zapamiętaniu mnóstwa przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa na rowerze i odpowiednim „przystrojeniu” pojazdów Concordia Design zaplanowała rowerowy lunch i specjalne menu dla cyklistów.

Plan dnia:
12.00 – 13.00 – zawody dla dzieci w różnym wieku i całych rodzin
12.00 – 16.00 – Punkt Drobnych Napraw (Bike Park wykonuje drobne naprawy i serwis for free)
12.00 – 15.00 – trening spinningowy z Fabryką Formy
13.00 – 14.30-  Znakowanie rowerów – akcja „Poznański rower – bezpieczny rower” przeprowadzana przez Policję
14.30 – 15.00 – Pokaz udzielania pierwszej pomocy – prowadzi Straż Pożarna
15.00 – 15.30 – Zasady bezpiecznej jazdy – przedstawia Policja
16.00 – 17.00 – Mini warsztaty rowerowe – godzinny kurs z serwisantami z Bike Parku (na zapisy, maks 10 osób)

Partnerzy:
Bike Park: www.bikepark.com.pl
Fabryka Formy: www.fabryka-formy.pl
Rower Miejski: www.rowerydomiasta.pl
Policja oraz Straż Pożarna