„Papamobile” w służbie policji

Niewielki elektryczny pojazd zwracał uwagę przechodniów już podczas środowych obchodów święta policji. Przyciągał uwagę nie tylko nowoczesnym wyglądem ale również ogromnym podobieństwem do… słynnego „Papamobile”. Cichy i ekologiczny wehikuł będzie w rękach policjantów cały sezon wakacyjny.

Instytut Transportu Samochodowego użyczył poznańskim policjantom pojazd elektryczny. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest przyjazny dla środowiska. Ponadto jest ekologiczny i tani w eksploatacji. Tym niewielkim pojazdem można dotrzeć do wąskich uliczek, niedostępnych dla przeciętnego samochodu. Mimo małych rozmiarów posiada cztery wygodne fotele. Dach i szyba czołowa chroni pasażerów przed brzydką pogodą.

Historia tego pojazdu sięga lat 70-tych, kiedy zaczęto produkcję wózków golfowych. Z biegiem czasu znalazły one zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Dziś w policji to pojazd idealny do patrolowania małych uliczek. Świetnie sprawdza się podczas festynów organizowanych przez policjantów pionu prewencji. Mundurowi promując bezpieczeństwo i dobrą zabawę umożliwiają zobaczenie pojazdu z bliska.

Ten niewielki pojazd, tak jak inne radiowozy, posiada sygnały świetlono – dźwiękowe. Wyposażony w pasy bezpieczeństwa pozwala na bezpieczne przemieszczanie się. Przeznaczony jest dla czterech osób.

Naczelnik prewencji z komisariatu Poznań Stare Miasto asp. szt. Radosław Raczak zapewnia, że pojazd ten będzie wykorzystywany na Starym Mieście do codziennej służby. Policjanci będą nim patrolować rejon Starego Rynku oraz ulicy Półwiejskiej.