Pożar na Orła Białego

Ogień zauważono w jednym z mieszkań na siódmym piętrze. Strażacy musieli ewakuować nie tylko lokatorów mieszkania, ale i ich sąsiadów z 6 i 8 piętra – razem około 60 osób. Okazało się, że pięć osób doznało urazów z powodu pożaru, a dwie mają objawy wskazujące na zatrucie dymem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Po zakończeniu […]

Ogień zauważono w jednym z mieszkań na siódmym piętrze. Strażacy musieli ewakuować nie tylko lokatorów mieszkania, ale i ich sąsiadów z 6 i 8 piętra – razem około 60 osób. Okazało się, że pięć osób doznało urazów z powodu pożaru, a dwie mają objawy wskazujące na zatrucie dymem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

Po zakończeniu akcji, czyli po około trzech godzinach,  ewakuowani lokatorzy mogli wrócić do swoich domów – ogień nie przeniósł się nigdzie dalej, w pożarze nie ucierpiała także konstrukcja budynku. Spłonęło tylko to jedno mieszkanie i część klatki schodowej.

Strażacy zwracają uwagę, że ugaszenie pożaru nie było łatwą sprawą. Klatki schodowe w budowanych blokach są za wąskie, co daje się we znaki właśnie w takich przypadkach. W połączeniu z koniecznością pracy na wysokości stwarza to naprawdę trudne warunki pracy dla strażaków.