Dni Otwarte Mennicy Wrocławskiej w Poznaniu

Jakie są najsłynniejsze mennice świata? Czy złoto i monety są na każdą kieszeń? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas dni otwartych poznańskiego oddziału Mennicy Wrocławskiej od 27 do 30 sierpnia.

Mennica Wrocławska to czołowy dystrybutor złota w Polsce. Dni otwarte w poznańskim oddziale przy ul. Garbary 71 (lok 9), startują w środę 27 sierpnia i potrwają do soboty 30 sierpnia. Przez cały czas trwania dni otwartych kto odwiedzi oddział Mennicy Wrocławskiej otrzyma bezpłatny poradnik o złocie lokacyjnym. W programie znalazły się też konkursy z cennymi nagrodami.
– Podczas dni otwartych chcemy pokazać jak fascynujący jest świat szlachetnych kruszców. Złoto to znany od pokoleń sposób na zachowanie wartości majątku. Dziś złote sztabki i monety lokacyjne są dostępne praktycznie dla każdego. Można je kupić za mniej niż 200 zł – przekonuje Wojciech Kaźmierczak, prezes Mennicy Wrocławskiej.

W ramach dni otwartych, od środy do soboty, każdy będzie mógł również bezpłatnie wyczyścić i wycenić biżuterię. Będą też prezentowane produkty najsłynniejszych mennic i producentów złota z Kanady, Australii i RPA.

Od doradców Mennicy Wrocławskiej będzie można dowiedzieć się jak dobrać sztabkę złota na każdą kieszeń i jak obniżyć koszt obrączek ślubnych. Finałem dni otwartych będzie pokaz prawdziwej sztaby bankowej o wadze 12,5 kg i wartości 1,5 mln złotych. Będzie można również własnoręcznie sprawdzić jak ciężka jest sztabka złota.   
Poznański oddział Mennicy Wrocławskiej mieści się przy ul. Garbary 71 (lok 9).

Zobacz program spotkań!