Fundacja Motylarnia w Concordia Design

Zapraszamy w pierwszą, wrześniową niedzielę do Concordia Design na rodzinne spotkanie z Fundacją Rozwoju Motylarnia. Będziemy pobudzać kreatywność i wyobraźnię zarówno dziecka i rodzica. Wspólnie przejdziemy przez wielką Pajęczynę, stworzymy wyjątkowy Portret rodziny, oraz spróbujemy porozumieć się bez słów.

Fundacja Rozwoju Motylarnia na Rodzinnej Niedzieli
TERMIN: 07.09.2014
GODZINA: 13.00-16:00
PROWADZENIE: Fundacja Rozwoju Motylarnia  
WIEK DZIECI: bez ograniczeń
BILETY: 10.00zł, 15.00zł rodzeństwo, do nabycia w recepcji
MIEJSCE: Concordia Design

Dzieci i rodzice są trochę jak  istoty zamieszkujące dwa różne światy, inaczej rozumieją czas i przestrzeń, inaczej czują i myślą. Naszym celem jest rozwijanie komunikacji i współpracy w relacji rodzic-dziecko.
Podczas warsztatów w ramach Rodzinnej Niedzieli poznacie zabawy, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Do udziału zapraszamy zespoły złożone z rodzica i dziecka. Proponowane przez nas doświadczenia umożliwią wspólną zabawę oraz odkrywanie nowych możliwości współdziałania.
Będziemy wspólnie przechodzić przez wielką Pajęczynę, stworzymy Portret rodzinny, oraz nauczymy się porozumiewać bez użycia słów.
Nad przebiegiem doświadczeń i dopasowaniem ich do potrzeb rozwojowych dziecka, będą czuwać nasi doświadczeni trenerzy, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem zajęć warsztatowych i treningów kompetencji społecznych dla dorosłych i dzieci.

Program Rodzinnej Niedzieli:
Pajęczyna:
Zadanie polega na wspólnym przedostaniu się przez trójwymiarową sieć utworzoną z włóczki. Dodatkowy poziom trudności to poruszanie się w taki sposób aby nie dotykać linek do których przywiązane są alarmujące dzwoneczki. Prowadzący będą urozmaicać to doświadczenie wprowadzając kolejne utrudnienia dopasowane do wieku dziecka.
 
Interaktywny portret rodzinny:
Zadanie wykorzystuje rzutnik multimedialny, który prezentuje na ścianie fotografie oraz obrazy, tak aby wyświetlane postacie pojawiły się na ścianie w naturalnej wielkości. Zadaniem rodziny jest szybkie i kreatywne wpasowanie się w tak powstały rodzinny portret.

Czuję lecz nie widzę:
Uczestnicy zadania bez korzystania z wzroku za pomocą zmysłu dotyku badają różne przedmioty i opisują je drugiej osobie z pary, która odgaduje o jaki przedmiot chodzi.

 
Filcowanie:
Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie możliwość działania artystycznego. Na osobnym stanowisku rodzice wraz z dziećmi będą mogli skorzystać z zapewnionych przez nas kolorowych filcowych fragmentów, które samodzielnie będzie można połączyć aby stworzyć coś wyjątkowego.

Fundacja Rozwoju MOTYLARNIA została założona przez grupę osób o przygotowaniu psychologicznym i pedagogicznym prowadzących od 2006 roku Świetlicę Socjoterapeutyczną Motylarnia. Misją fundacji jest pozytywne oddziaływanie na rozwój dzieci, osób dorosłych oraz społeczności, w której żyjemy. Centralną wartością jest ROZWÓJ.