Dziecięca jesień dobrze zaprojektowana

Tradycyjnie już, będą kreatywne warsztaty projektowe, aktywności stworzone dla dzieci wraz z rodzicami oraz wspólnie spędzony, chilloutowy czas, czyli znane z poprzednich sezonów Rodzinne Niedziele. Zrównoważony rozwój, dużo dobrej zabawy i ciekawych pomysłów na wspólne spędzenie czasu – jesienią pora odwiedzić Starą Drukarnię! Jak na Concordia Design przystało, program aktywności dla dzieci i ich opiekuów […]

Tradycyjnie już, będą kreatywne warsztaty projektowe, aktywności stworzone dla dzieci wraz z rodzicami oraz wspólnie spędzony, chilloutowy czas, czyli znane z poprzednich sezonów Rodzinne Niedziele. Zrównoważony rozwój, dużo dobrej zabawy i ciekawych pomysłów na wspólne spędzenie czasu – jesienią pora odwiedzić Starą Drukarnię!

Jak na Concordia Design przystało, program aktywności dla dzieci i ich opiekuów został dobrze przemyślany i odpowiednio zaprojektowany. Wydarzenia nadchodzącego sezonu można podzielić na trzy grupy: warsztaty projektowe, które są podstawą do stworzenia dziecięcego festiwalu designu pod hasłem EneDueDe, warsztaty Dziecko Plus oraz znane i doceniane w poprzednich latach Rodzinne Niedziele.  
Podczas cyklu warsztatów EneDueDe dzieci będą miały szansę uczestniczyć w dorosłym procesie projektowym pod okiem partnerów, czyli zaproszonych do współpracy ekspertów i znanych marek. Efektem spotkań będą realne produkty, usługi albo projekty przygotowane przez dzieci, które w czerwcu będzie można oglądać na dziecięcym Festiwalu Designu i Kreatywności.
Moduł Dziecko Plus to warsztaty przeznaczone dla rodziców wraz z dziećmi. Będzie to czas podczas którego rozwijamy kreatywność i wrażliwość dzieci, ale również pokazujemy, skąd czerpać pomysły na twórcze spędzanie czasu. W programie Dziecko Plus znajdą się elementy jogi,  tańca, pobudzania zmysłów i tradycyjnie już spektakle Studia Teatralnego Blum.
Rodzinne Niedziele to z kolei propozycja, która zdążyła już wpisać się w cotygodniowy „plan zajęć” Concordii. W tym sezonie różnica będzie taka, że Rodzinne Niedziele będą częściej współpracować z partnerami będąc organizowane pod szyldem EneDueDe.

Najbliższy weekend: 13-14 września w Concordia Design zapowiada się bardzo rodzinnie i bardzo intensywnie. Do wyboru jest całe mnóstwo możliwości – warsztaty ogólnorozwojowe na boso, muzyczno-poetyckie spotkania, detektywistyczne spotkania oraz coś dla najmniejszych. Weekend zacznie się na boso!

Concordia Design na bosaka
Data: 13.09
Godzina: 11.00-12.00
Prowadzący: Magdalena Woskowicz
Wiek: 5-8 lat
Cena: pojedyncze spotkanie – 35zł (cena dla dziecka i rodzica)
Karnet 3 spotkania –  100zł
Kolejne spotkania: 27.09
Bosestopy to wspólna przestrzeń ruchu dla dzieci i rodziców, którzy razem doświadczają tańca, gry wyobraźni i zabawy. Bosestopy przybliżają świat tańca, a każde zajęcia wprowadzają w inny klimat i temat. Z dużą dozą dystansu i humoru bawią się na bosaka konwencjami i rolami. Jakie korzyści płyną ze wspólnych zajęć dla dzieci i dorosłych?  Młodsi wzbogacają wyobraźnię, uczą się koncentracji poprzez zorganizowany ruch. Wyrównane zostają również  nierówności – to dzieci są nauczycielami spontaniczności dla dorosłych.

Poranne zabawy Małych Odkrywców
Data: 14.09
Godz: grupa młodsza 6msc-17 msc godz.  9.00-10.30,
grupa starsza: 18msc – 3 lata godz. 11.00-12.30
Prowadząca: Agata Heyman
Cena:  pojedynczo – 35zł (cena za dziecko i opiekuna)
3 spotkania – 95zł
Mali Odkrywcy to cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie z swoimi opiekunami bawią się, śpiewają, tańczymy, turlają, brudzą i wąchają. To tylko niektóre z zbliżających i pozwalających na bliższe poznanie aktywności, które przewidziane są podczas pobudzających wyobraźnię i zmysły spotkań. Podczas zabaw uczestnicy wspólnie ćwiczą sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację.

„Trzeba coś robić”  czyli recital Przemka Mazurka
Data: 14.09  
Godz: 16.00-17.15
Prowadząca: Warsztaty Agaty
Cena:  40zł (cena za dziecko i opiekuna)
Wiek: bez ograniczeń  
Zapisy: hello@warsztatyagaty.pl, Tel. 695 609 499,
Jesień to czas, który idealnie komponuje się z… dobrze skomponowaną poetycką piosenką. Zarówno tą, która stworzona jest z myślą o dorosłych jak i z tą, która przeznaczona jest dla najmłodszych. Recital Przemka Mazurka to wydarzenie szczególne – nastroje przelatają się z sobą: od nostalgii po euforię. Występują: Przemek Mazurek i rodzinka (śpiew, gitara, ukulele, instrumenty perkusyjne) oraz gościnnie Paweł Głowacki (kontrabas, banjo, mandolina).
Podczas koncertu wybrzmią różne, ciekawe instrumenty – dobra zabawa gwarantowana!

Zagrajmy! czyli spektakl teatralny “Gra”
Data: 14.09  
Godz: 10.00-11.00, 11.30-12.30
Prowadzący: Studio Teatralne Blum
Cena: 35zł (cena za dziecko i opiekuna)
Wiek: 2-5 lat

Na czym polega istota dziecięcej zabawy? Na twórczym i kreatywnym stosunku do rzeczywistości wokół? Na znajdowaniu innych, na znajdowaniu siebie, na odkrywaniu siebie w innych i innych w sobie? Gra nie ma końca, czasem nie ma początku, trwa, dzieje się. Zaskakuje. Takie właśnie będzie kolejne spotkanie z znanym i lubianym teatrem Blum. O rozwijającej mocy teatru można przekonać się podczas interdyscyplinarnych warsztatów z Studiem Teatralnym Blum.

Scenariusz: Lucyna Winkel
Reżyseria: Lucyna Winkel, Katarzyna Pawłowska
Występują: Katarzyna Pawłowska, Zofia Michalik, Hubert Kożuchowski, Jakub Kociński
Oprawa plastyczna: dodoplan
Oprawa dźwiękowa: zespół
Rezerwacja i sprzedaż biletów
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:
kom: 666 987 001
e-mail: marketing.blum@gmail.com

Sprzedaż biletów odbywa się na podstawie rezerwacji przed samym spektaklem.

Otwarta Rodzinna Niedziela
Data: 14.09.2014
Godz: 13.00-16.00
Prowadzenie: Aleksandra Jaraszkiewicz, Natalia Adamczyk
Wiek dzieci: bez ograniczeń
Cena: bezpłatne
godz: 14.00-15.00
Zapisy:   kids@concordiadesign.pl

Rodzinna niedziela zostanie zaaranżowana w ramach akcji kreatywnie w szkole i po szkole i będzie miała charakter otwarty. Uczestnicy staną się młodymi architektami i zaprojektują otoczenie Concordia Design.
Z kolei wielbiciele Biura Detektywistycznego Lassego i Mai – serii  książek wydawnictwa Zakamarki, wezmą udział w niezwykłej grze detektywistycznej i odkryją tajemnicę zaginionej walizki z pieniędzmi, oraz poznają zakamarki Concordia Design

Najmłodsi są najważniejsi. I kropka.
Godzina: 14.00-15.30
 Animacje Dobrego Przedszkola i kropka stworzone są w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Będzie z pewnością kreatywnie, troskliwie i rozwojowo. Wstęp wolny!