Aktywny weekend przy Bramie Poznania

Warsztaty, spotkania, spływy kajakowe i… smakołyki – kto trafił w weekend w okolice Bramy Poznania i Ostrowa Tumskiego nie mógł narzekać na brak atrakcji.

IX już edycja Weekendu z Historią obfitowała w wydarzenia i przyciągnęła na Ostrów Tumski mnóstwo poznaniaków – a że pogoda dopisała, to nikt nie mógł narzekać. Aż ciężko stwierdzić, co było największą atrakcją wydarzenia. Dzieciakom podobały się warsztaty, ich rodzicom – wycieczki z przewodnikami, wielbiciele wodnych atrakcji mogli wziąć udział w spływie kajakowym, a miłośnicy książek zapoznać się z ofertą poznańskich księgarni i wydawnictw.

– Przyszliśmy trochę w ciemno, bo o tym całym wydarzeniu dowiedzieliśmy się dopiero wczoraj – tłumaczyła pani Alicja, która z dwójką dzieci tworzyła różnego rodzaju przedmioty na warsztatach w amfiteatrze Bramy Poznania. – Tylko mąż jakoś zaginął przy stoiskach z jedzeniem…

Trudne to nie było – co prawda stoisk nie było wiele, ale to co oferowały, wyglądało co najmniej znakomicie. Różnego rodzaju ciasta, pasty, tarty, zupy i inne smakołyki przyciągały apetycznym wyglądem.

IX Weekend z Historią zakończy się w niedzielę koncertem Adama Struga.