Biofarm Basket Cup

28 września zakończył się turniej Biofarm Basket Cup, który odbył się na hali POSiR w Poznaniu. Z kompletem zwycięstw zakończyli turniej zawodnicy z Radomia, którzy w decydującym meczu wygrali z Biofarm Basket Junior Poznań 76:70.

DZIEŃ I (26.09)

Biofarm Basket Junior Poznań – SKM Zastal Zielona Góra
69-46 (18:8, 18:6, 20:17, 13:15)
Dla Basketu:
Ryżek 15, Kurpisz 14, Skrzypek 12, Gruszczyński 11, Rybakowski 11, Nowak
6, Madanowski, Podgórski, Kraszkiewicz, Dratwa, Lichtański.
Dla Zastalu:
Pogoda 10, Mąkowski 9, Kalka 7, Lisiecki 6, Otrowski 4, Zienkiewicz 4,
Skubiński 2, Siedow 2, Traczyk 2, Nowotnik, Bednarczyk, Nowak.

Biofarm Basket Junior Poznań – WTK Włocławek
57-53 (17:11, 16:14, 14:17, 10:11)
Dla Basketu:
Gruszczyński 17, Ryżek 14, Kurpisz 12, Skrzypek 6, Rybakowski 4, Nowak
4, Kraszkiewicz, Witkowski.
Dla WTK:
Wojciechowski 12, Tuszyński 12, Marchlewski 11, Matusiak 10, Chojnacki
4, Ręgocki 2, Cieślakiewicz 2, Studziński, Ćwikliński, Kłódkowski.

MKK Pyra Poznań – KS Rosa Sport Radom
53-64 (17:17, 19:13, 9:14, 8:20)
Dla Rosy:
Stopierzyński 15, Bejnar 13, Chruściel 11, Kołakowski 10, Wydra 9,
Porębski 4, Kowalski 2, Pluta, Druszcz
Dla Pyry:
Frąckowiak 21, Chmielewski 14, Gudełajtis 7, Nowak 4, Nawrot 3, Libera
2, Jesse 2, Garczyk 0.

MKS Polonia Warszawa – WTK Włocławek
64-66 (14:13, 17:12, 14:14, 12:18, 7:9)
Dla WTK:
Marchlewski 18, Matusiak 9, Cieślakiewicz 9, Wojciechowski 9, Chojnacki
8, Tuszyński 5, Ręgocki 4, Kłódkowski 4, Ćwikliński, Studziński.
Dla Polonii:
Rogucki 17, Samsonowicz 15, Tatarek 8, Blaszkiewicz 8, Wizomirski 8,
Szymański 4, Seger 4, Sałkowski, Aderek, Bieganowski.

KS Rosa Sport Radom – SKM Zastal Zielona Góra
69-43 (18:12, 18:9, 16:11, 17:11)
Dla Rosy:
Bejnar 16, Pruszcz 16, Wydra 11, Kołakowski 8, Orębki 7, Stopierzyński
6, Szymaniak 2, Kowalski 2, Pluta 1, Bączek, chruściel.
Dla Zastalu:
Skubiński 11, Pogoda 8, Bednarczyk 5, Kalka 4, Nowotnik 4, Nowak 3,
Lisiecki 2, Ostrowski 2, Zienkiewicz 2, Siedow 2, Mąkowski.

MKK Pyra Poznań – MKS Polonia Warszawa
45-56 (13:20, 10:12, 17:12, 5:12)
Dla Polonii:
Rogucki 14, Samsonowicz 10, Seger 10, Powierża 8, Aderek 5, Tatarek 3,
Blaszkiewicz 2, Szymańcki 2, Wiszomirski 2, Bogusz.
Dla Pyry:
Frąckowiak 17, Gudełajtis 9, Garczyk 6, Chmielewski 5, Nawrot 4, Libera
2, Nowak 2, Żarnowski, Pochylski, Kossowski.

DZIEŃ II (27.09)

MKS Polonia Waraszawa – Biofarm Basket Junior Poznań
61-68 (14:20, 9:21, 13:19, 25:8)

Dla Basketu:
Ryżek 18, Nowak 11, Kurpisz 11, Kraszkiewicz 9, Madanowski 8, Skrzypek
5, Rybakowski 3, Witkowski 3, Dratwa, Lichtański.
Dla Polonii:
Samsonowicz 21, Wyszomirski 19, Seger 6, Rogucki 5, Tatarek 5.
Blaczkiewicz 3, Całkowski 2, Bogusz, Szymański, Powierża, Bieganowski.

Biofarm Basket Junior Poznań – MKK Pyra Poznań
73-43 (15:8, 18:18, 27:10, 13:7)

Dla Basketu:
Ryżek 21, Skrzypek 14, Kurpisz 13, Rybakowski 8, Witkowski 5, Szafraniak
4, Kraszkiewicz 4, Madanowski 2, Podgórski 2, Dratwa, Lichtański.
Dla Pyry:
Frąckowiak 13, Gudełajtis 9, Chmielewski 7, Nawrot 5, Nowak 4, Garczyk
3, Libera 2, Jesse, Kania, Pochylski, Kossowski.

SKM Zastal Zielona Góra – MKK Pyra Poznań
77-82 (22:21, 27:19, 14:20, 14:22)

Dla Zastalu:
Mąkowski 26, Siedow 14, Pogoda 12, Lisiecki 8, Skubiński 6, Kalka 5,
Bednarczyk 3, Ostrowski 2, Nowotnik 1, Zienkiewicz.
Dla Pyry:
Frąckowiak 29, Gudełajtis 14, Libera 13, Nowak 8, Chmielewski 7, Jesee
5, Nawrot 4, Garczyk 2, Kossowski.

KS Rosa Start Radom – WTK Włocławek
88-74 (20:29, 26:24, 19:17, 23:14)

Dla Rosy:
Chruściel 16, Bejman 14, Kołakowski 12, Kowalski 12, Druszcz 10,
Stopierzyński 9, Wydra 8, Orębski 4, Pluta 3.
Dla WTK:
Cieślakiewicz 17, Matusiak 15, Ręgocki 12, Marchlewski 10, Chojnacki 6,
Tuszyński 6, Kłódkowski 5, Ćwikliński 3, Wojciechowski, Studziński.

SKM Zastal Zielona Góra – WTK Włocławek
75-68 24:29, 17:11, 17:14, 17:14

Dla Zastalu:
Nowotnik 21, Pogoda 15, Ostrowski 10, Mąkowski 10, Kalka 7, Siedow 6,
Skubiński 4, Lisiecki 2, Ziekiewicz, Nowak.
Dla WTK:
Chojnacki 21, Matusiak 12, Ręgocki 11, Cieślakiewicz 7, Marchlewski 5,
Studziński 4, Ćwikliński 3, Tuszyński 3, Kłódkowski 2, Wojciechowski.

KS Rosa Sport Radom – MKS Polonia Warszawa
73-57 (16:20, 17:15, 23:6, 17:16)

Dla Rosy:
Druszcz 17, Bejnar 9, Orębski 7, Chruściel 7, Kołakowski 6, Wydra 6,
Kowalski 6, Pluta 6, Stopierzyński 6, Stasiak 3, Bączek, Szymaniak.
Dla Polonii:
Samsonowicz 14, Błaszkiewicz 10, Wiszomirski 9, Rogucki 7, Tatarek 6,
Szymański 6, Powierża 2, Bogusz 2, Aderek 1, Seger, Sałkowski.

DZIEŃ III (28.09)

Biofarm Basket Junior Poznań – KS Rosa Sport Radom
70-76 (17:22, 15:13, 16:24, 22:17)

Dla Basketu:
Kurpisz 27, Skrzypek 16, Ryżek 10, Rybakowski 10, Witkowski 6,
Szafraniak 1,  Kraszkiewicz, Madanowski.
Dla Rosy:
Bejmar 15, Stopierzyński 11, Obębski 10, Druszcz 10, Wydra 10, Chruściel
9, Kowalski 6, Pluta 3, Kołakowski 2.

MKS Polonia Warszawa – SKM Zastal Zielona Góra
87-65 (24:20, 15:19, 18:19, 30:7)

Dla Polonii:
Samsonowicz 32, Rogucki 14, Wiszomirski 9, Seger 9, Powierża 8,
Szymański 4, Bogusz 4, Błaszkiewicz 3, Tatarek 2, Bieganowski 2.
Dla Zastalu:
Mąkowski 20, Pogoda 14, Lisiecki 10, Siedow 6, Zienkiewicz 5, Nwotnik 5,
Skubiński 3, Kalka 2, Ostrowski, Nowak.

MKK Pyra Poznań – WTK Włocławek
46- 86 (19:22, 11:23, 9:13, 7:28)

Dla Pyry:
Nowak 10, Chmielewski 8, Gudełajtis 8, Żarnowski 6, Libera 6, Garczyk 4,
Kossowski 2, Nawrot 2, Frąckowiak, Pochylski, Kania.
Dla WTK:
Kłódkowski 22, Tuszyński 13, Marchlewski 12, Matusiak 10, Cieślakiewicz
10, Ćwikliński 7, Chojnacki 6, Wojciechowski 5, Ręgocki 1, Studziński.

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Rosa Sport Radom 5-0
2. Biofarm Basket Junior Poznań 4-1
3. WTK Włocławek 2-3
4. MKS Polonia Warszawa 2-3
5. MKK Pyra Poznań 1-4
6. SKM Zastal Zielona Góra 1-4

MVP turnieju:
Damian Orębski – KS Rosa Sport Radom

Statuetki najlepszego zawodnika drużyny otrzymali:

Hubert Stopierzyński – KS Rosa Sport Radom
Szymon Ryżek – Biofarm Baket Junior Poznań
Adam Chojnacki – WTK Włocławek
Michał Samsonowicz – MKS Polonia Warszawa
Wojciech Frąckowiak – MKK Pyra Poznań
Damian Pogoda – SKM Zastal Zielona Góra