Poznań na weekend: co warto robić?

Spektakle Teatru Ewolucji Cienia, muzyczne szaleństwo na Świętym Marcinie przez cały weekend i koncerty: Fismolla, Luisa Nebioli oraz genialnego Chrisa Botti – oto główne atrakcje tego weekendu. Zapraszamy!

Piątek, 3 października, warto zacząć w CK Zamek – o godzinie 19 na Dziedzińcu Różanym będzie można obejrzeć spektakl “Zapomniana historia” Teatru Ewolucji Cienia. O tej samej porze w ODK Pod Lipami można spotkać się z podróżnikami, którzy odwiedzili Nową Zelandię, wyspy Tonga, Fidżi i Vanuatu.

O 20 w Poema Cafe wystąpi wybitny młody pianista Oskar Stabno, a o tej samej godzinie w Blue Note rozpocznie się koncert Mistera D. O 21 otwiera swoje podwoje Słodownia, o tej samej godzinie w Eskulapie zaczyna się koncert Rasmentalism, a o 22 na imprezę All Black Everyting zaprasza SQ.

Sobotę, 4 października, miłośnicy sportu mogą zacząć o 9 rano na IV Biegu na Rzecz Ziemi – część marszowa rozpocznie się na Cytadeli, a część biegowa o 13.30 na terenie muzeum w Żabikowie.  W samo południe na terenie przyszłego Sportowego Golaja na Golęcinie rozpocznie się “Sportowy Golaj z Lechmą – piknik rodzinny”, a w Bibliotece Raczyńskich spotkanie z poznańskimi pisarzami i rozmowa o inspirtujących ich miejscach zatytułowane “Literacka mapa Poznania”.

O 16.30 zaprasza Wielkie Żarcie na spotkania z podróżnikami. pierwsza będzie opowieść o przejechaniu rowerem z Poznania do Singapuru, druga – o wyprawie do Ameryki Południowej. O tej samej przez warto też zajrzeć na ulicę Święty Marcin, by posłuchać Rytmów Marcina.

O 19 Eskulap zaprasza na koncert Kari, a Stare Kino – na koncert TZN XENNA & CELA NR 3 & PAINKILLER. O 20 w Blue Note zbiorą się fani Depeche Mode, a w Poema Cafe będzie można obejrzeć “Dziady”. W Sali Wielkiej CK Zamek warto zobaczyć rock-operę “Bis zum Tod” Markus Öhrn / Nya Rampen / Institutet.

Natomiast o 21 w Suszni Starego Browaru wystąpi Luis Nebiola Trio ( Luis Nebiola saksofon, Marcin Chenczke gitara basowa, Mariusz Koszel perkusja).

W niedzielę, 5 października, Concordia design zaprasza na akcję “Mekintosze, papierówki i inne jabłka”, czyli cały dzień dla amatorów jabłek w różnej postaci. Będzie “Jabłko Adama” i wystawa Mac’ów, warsztaty jabłkowe, jabłkowy live cooking i inne pyszne atrakcje i warsztaty dla dorosłych i dla dzieci, a wszystko w godzinach od 12 do 17.

O godzinie 16 warto się wybrać na recital Teresy Werner. O 18 zaprasza Śródka – w kościele Św. Małgorzaty będzie można posłuchać kolejnego koncertu z cyklu “Muzyka na nowo odkryta”.

O 19 kolejny spektakl Teatru Ewolucji Cienia na Dziedzińcu Różanym CK Zamek – tym razem “Fin Amor”, a w Wielkim Żarciu – kolejne spotkanie ze Stand-up Poznań. I aż trzy koncerty: o 19 w Sali Ziemi zagra Chris Botti, a w Eskulapie Erlend Øye. Natomiast o 20 Blue Note zaprasza na koncert Fismolla.