Sensorium

Jej odtwarzanie jest powiązane z reakcjami psychofizycznymi zwiedzających (zwiedzanie jest jednoosobowe). Ostatecznie kompozycja będzie miała otwartą formę, muzyka będzie rozwijać się w różnych kierunkach i różnych tempach w korelacji ze stanem umysłu zwiedzającego. Stany emocjonalne sczytywane za pomocą biofeedbacku (fale mózgowe, tętno, reakcje elektryczne skóry itp.) będą współtworzyć ostateczny kształt kompozycji. Technologiczne “serce” instalacji powstało […]

Jej odtwarzanie jest powiązane z reakcjami psychofizycznymi zwiedzających (zwiedzanie jest jednoosobowe). Ostatecznie kompozycja będzie miała otwartą formę, muzyka będzie rozwijać się w różnych kierunkach i różnych tempach w korelacji ze stanem umysłu zwiedzającego. Stany emocjonalne sczytywane za pomocą biofeedbacku (fale mózgowe, tętno, reakcje elektryczne skóry itp.) będą współtworzyć ostateczny kształt kompozycji. Technologiczne “serce” instalacji powstało w instytucie CCRMA na Uniwersytecie Stanforda.

W obecnej fazie widzowie mają możliwość wzięcia udziału w badaniach, które pozwolą skonstruować ostateczną wersję Sensorium. Czas przeznaczony na „dostrajanie“ neuronalnego instrumentu, jest wyjątkową okazją do tego, aby zderzyć się z warsztatem artystycznym, który z reguły jest niedostępny szerokiej publiczności, i móc przetestować prototypową wersję instalacji.

Ze względu na specyfikę instalacji –  zarówno w wersji prototypowej, jak i ostatecznej odwiedzenie instalacji wymaga wcześniejszego zarejestrowania się na stronie projektu: www.sensorium.com.pl.

RAFAŁ ZAPAŁA jest kompozytorem i improwizatorem. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Kompozycji i pracownik Studia Muzyki Elektroakustycznej (SMEAMuz) na Akademii Muzycznej w Poznaniu.  Jest współtwórcą zespołów Sepia Ensemble, an_ARCHE NewMusicEnsemble, zespołów z muzyką improwizowaną: XynThi i TonyTony oraz projektów sound artowych.

Prezentacja programu towarzyszącego instalacji / wprowadzenie: Agnieszka Jelewska, Michał Krawczak /HAT Center
9.10. g. 18 Sala pod Zegarem / wstęp wolny