Przy Polnej będzie nowa inwestycja

Do końca stycznia 2016 r. firma PTB Nickel na zlecenie spółki Terra Haus Polna wybuduje 5-kondygnacyjny budynek mieszkalny – przy Polnej, na Jeżycach. Oprócz mieszkań znajdzie się w nim sklep sieci Netto, lokale usługowe oraz podziemna hala garażowa.

Powierzchnia całkowita nowego budynku będzie wynosiła prawie 7,3 tysiąca metrów kwadratowych.
– Budynek Terra Haus Polna to trzecia – po Kamienicy za Teatrem i Nowych Garbarach – inwestycja, którą w ostatnich latach budujemy w samym centrum Poznania – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – Tego typu realizacje, z uwagi na sąsiedztwo ścisłej i bardzo często zabytkowej zabudowy, wymagają od generalnego wykonawcy ogromnego doświadczenia i wyjątkowej staranności w przygotowaniu i prowadzeniu prac budowlanych. Ze względu na małą powierzchnię placu budowy szczególnie ważna jest np. sprawna logistyka, w tym przyjmowanie i składowanie materiałów budowlanych. Fundamenty nowego budynku na Polnej, podobnie jak w przypadku naszych poprzednich realizacji na Jeżycach i Starym Mieście, zostaną wykonane metodą ścian szczelinowych, a budowę poprowadzimy oczywiście w sposób jak najmniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

Inwestycja Terra Haus Polna powstanie na działce o powierzchni blisko 2 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanej u zbiegu ulic Polnej i Szamarzewskiego. W pięciopiętrowym budynku zaprojektowano 51 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych, o metrażu od 28 do 59 metrów. Na parterze zostanie zlokalizowany sklep sieci Netto oraz lokale usługowe, a w części podziemnej jednokondygnacyjna hala garażowa z 59 miejscami postojowymi, w tym 3 dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki nowoczesnej wentylacji z detektorem LPG, z parkingu będą mogły korzystać także samochody z instalacją gazową. Obiekt zostanie również wyposażony w windy obsługujące wszystkie kondygnacje.

– Nowe Inwestycje, realizowane w zabytkowych dzielnicach miasta, zobowiązują. Muszą nie tylko jak najlepiej współgrać z okoliczną architekturą, ale także wzbogacać tkankę miejską o niezwykle potrzebne w centrum tereny zielone – twierdzi Przemysław Brzeziński, kierownik projektu w PTB Nickel. – W przypadku budynku na Polnej zaprojektowano ciekawą elewację w kolorze piasku, z grafitową okładziną klinkierową i fasadami z podokiennymi akcentami w postaci kasetonów w kolorze wiśniowym. Ponadto zwarta zabudowa wewnątrz kwartału zostanie wypełniona terenem zielonym o pow. ponad 500 metrów kwadratowych, zlokalizowanym na dachu marketu Netto.

Projekt architektoniczny przygotowała poznańska pracownia URBANTECH Krzysztof Urbaniak. Prace budowlane rozpoczną się w październiku br., a zakończą w styczniu 2016 r.

Terra Haus Polna to kolejny, po m.in. SAP Property, Nickel Development czy Regional Polska, deweloper współpracujący w Poznaniu z PTB Nickel. Firma powstała w lipcu 2014 r. jako spółka celowa na potrzeby inwestycji przy ul. Polnej. Jednym z jej udziałowców jest Terra Promessa Perfecta, wiodący deweloper w zakresie budowy na terenie całego kraju wielkopowierzchniowych obiektów handlowych „pod klucz” dla takich sieci handlowych, jak: Tesco, Netto, Jeronimo Martins i Lidl. Spółka realizuje obecnie swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową – poznański kompleks „Nowa Wilda”.