Mali intelektualiści w Concordia Design

Nadchodzący weekend w Concordia Design to gratka dla małych intelektualistów, którzy nie mogą już doczekać się studiów i zdobywania poważnej wiedzy oraz pracy i zabawy na warsztatach kreatywnych.

Uniwersytet dla Dzieci organizowany we współpracy z najprawdziwszą uczelnią – WSNHID, warsztaty z projektowania 3D, i bogaty program dla najmłodszych odkrywców – spektakl , warsztaty ruchowe i Rodzinna Niedziela. Nauka i rozwój są super!

 
1. UNIWERSYTET DLA DZIECI – warsztaty i wykłady
termin: 25.10
wiek: 6-11 LAT
Cena: 97 zł
godz: 10.00-12.00 / wykład i warsztaty
miejsce: WSNHID,  Concordia Design,
Nauka jest fajna w każdym wieku. Wiedzą o tym nawet najmłodsi, dlatego nie próżnują i postanawiają wziąć się za nią od razu i na poważnie – pójść na najprawdziwszy wykład na najprawdziwszym uniwersytecie! Wykłady i warsztaty zostały specjalnie przygotowane przez doświadczonych pracowników akademickich i animatorki. Celem UdD jest stymulowanie rozwoju najmłodszych oraz ułatwienie im poznania nowych, może jeszcze nieznanych pasji. W trakcie trwania semestru mali studenci m.in. poznają kulturę mieszkańców zimnej północy, dowiedzą się jak się jak się żyło w mitycznej Grecji i jak działają latające machiny – wszystko to zamknięte w formule czterech zjazdów. Dzięki zaangażowanym i świadomym wykładom i warsztatom w WSNHiD oraz Concordia Design najmłodsi poszerzają swoją wiedzę o aspekty, które nie są uwzględniane w programach szkolnych.

I ZJAZD , 25.10
godz. 10:00-10:45
Emocjonalni detektywi,  czyli co czujemy i dlaczego? (wykład)
godz. 11:00-12:00 Emocjonalni detektywi,  czyli co czujemy i dlaczego? (warsztaty)
miejsce: CONCORDIA DESIGN
II ZJAZD, 23.11
godz. 10:00-10:45
Mityczni superbohaterowie –porozmawiajmy o antycznej Grecji (wykład)
godz.11.00-12.00
Mityczni superbohaterowie –porozmawiajmy o antycznej Grecji (ćwiczenia)
miejsce: CONCORDIA DESIGN
III ZJAZD, 07.12
godz. 10:00-10:45
Latające machiny, czyli kilka słów o wznoszeniu się w przestworza (wykład)
godz. 11:00-12:00
Latające machiny, czyli kilka słów o wznoszeniu się w przestworza (warsztaty)
miejsce: CONCORDIA DESIGN
IV ZJAZD, 11.01
godz. 10:00-10:45
Eskimosi, Lapończycy, Czukcze, Nieńcy, czyli co zrobić żeby przetrwać najsilniejszy mróz  (wykład)
godz:.11:00-12:00
Eskimosi, Lapończycy, Czukcze, Nieńcy, czyli co zrobić żeby przetrwać najsilniejszy mróz (warsztat)
miejsce: CONCORDIA DESIGN

2. AUTODESK PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty
Termin: 11.10
Godzina: 11.00 -14.00
Prowadzący: Paulina Hagedorn, Radosław Bryk
Wiek: 10-14 lat
Cena: pojedyncze zajęcia: 35 zł
Zapisy: kids@concordiadesign.pl
Na zajęcia trzeba przynieść swój komputer!
Program warsztatów oparty został o autentyczne środowisko programowe: Autodesk 123 D: 123 D CIRCUITS,  123 D CREATURE, 123 D DESIGN, 123 D MAKE, 123 D SCULPT, MESHMIXER, TINKERCAD. Brzmi jak obcy, nieznany język? Pora więc przyjść na warsztaty! Na każdych zajęciach, uczestnicy zostaną oswojeni z programami do projektowania w technice 3D. Każde zajęcia są nieco inaczej sprofilowane i opierają się na nauce innego programu. Pierwsze noszą nazwę Mój wymarzony Dom. Podczas nich każdy  młody programista-projektant stworzy model swojego wymarzonego domu za pomocą programu 123 D DESIGN. Celem pierwszych warsztatów jest nauka rysunku w konkretnym programie graficznym.  Mali warsztatowcy nauczą się jak przenosić obrazy swojej wyobraźni na ekran komputera, a niewielkie grupy warsztatowe zapewniają troskliwą i fachową opiekę nad każdym uczestnikiem.

Aktywności w ramach modułu DZIECKO +
Moduł Dziecko Plus to warsztaty przeznaczone dla rodziców wraz z dziećmi. Będzie to czas podczas którego rozwijamy kreatywność i wrażliwość dzieci, ale również pokazujemy, skąd czerpać pomysły na twórcze spędzanie czasu. W programie Dziecko Plus znajdą się elementy jogi,  tańca, pobudzania zmysłów i tradycyjnie już spektakle Studia Teatralnego Blum.

3. BOSE STOPY
prowadzący: Magdalena Woskowicz
Wiek: 4-7 lat
Ilość dzieci: 12 (dziecko plus opiekun)  
Cena: pojedyncze spotkanie – 35zł (cena dla dziecka i rodzica)
Karnet: 3 spotkania –  100zł
Data: 11.10
Godzina: 11.00-12.00
Zapisy: kids@concordiadesign.pl
Bosestopy to wspólna przestrzeń ruchu dla dzieci i rodziców, którzy razem doświadczają tańca, gry wyobraźni i zabawy. Bosestopy przybliżają świat tańca, a każde zajęcia wprowadzają w inny klimat i temat. Z dużą dozą dystansu i humoru bawią się na bosaka konwencjami i rolami. Jakie korzyści płyną ze wspólnych zajęć dla dzieci i dorosłych?  Młodsi wzbogacają wyobraźnię, uczą się koncentracji poprzez zorganizowany ruch. Wyrównane zostają również  nierówności – to dzieci są nauczycielami spontaniczności dla dorosłych.  Bose Stopy podczas spotkań poruszają szereg ciekawych i ważnych zagadnień, np.:

Taniec i opowieść – bajka i opowieść (po)ruszają dzieci
Broadway – minimusical taneczny
Videoclip – tańczymy w clipie
Taniec i natura – zjawiska pogodowe w tańcu
Choreo-grafie – kolaż z figur tanecznych
Natura w tańcu – twoje ciało ożywione

4. PUDEŁKO – spektakl teatralny
Data: 11.10
MIEJSCE: CONCORDIA DESIGN, POZNAŃ
Wiek: 1-5 LAT
GODZ. 10.00-11.00 I 11.30-12.30
Prowadzący:  Studio Teatralne Blum
Zapisy: marketing.blum@gmail.com
Uczestnicy wybiorą się w podróż do krainy marzeń i wyobraźni, w towarzystwie trzech zabawnych „pajaców”. Bajkowa kraina – scenografia spektaklu powstanie na oczach małych widzów, jako efekt teatralnej zabawy: kolorami, dźwiękami i otaczającą przestrzenią. Tytułowe pudełko to zamknięta niedostępna przestrzeń, która prowokuje i budzi ciekawość. Jest jak pełen niespodzianek prezent, który chcielibyśmy jak najszybciej rozpakować. Na zakończenie, zabawa z użyciem farb do malowania twarzy.

5. PORANNE ZABAWY MAŁYCH ODKRYWCÓW – warsztaty dla najmłodszych
Prowadząca: Agata Heyman
Cena:  pojedynczo – 35zł (cena za dziecko i opiekuna), 3 spotkania – 95zł
Ilość dzieci: 12 (plus opiekunowie)
Wiek: 0-3 lat
Data: 12.10,  
Godz: grupa młodsza 6msc-17 msc godz.  9.00-10.30,
18msc – 3 lata godz. 11.00-12.30
Zapisy: kids@concordiadesign.pl
Mali Odkrywcy to cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie z swoimi opiekunami bawią się, śpiewają, tańczymy, turlają, brudzą i wąchają. To tylko niektóre z zbliżających i pozwalających na bliższe poznanie aktywności, które przewidziane są podczas pobudzających wyobraźnię i zmysły spotkań. Podczas zabaw uczestnicy wspólnie ćwiczą sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację.

6.  RODZINNA NIEDZIELA ODLOTOWE PTAKI
Data: 12.10
MIEJSCE: CONCORDIA DESIGN, POZNAŃ
Wiek: BEZ OGRANICZEŃ
Godzina: 13.00 – 16.00
BEZ ZAPISÓW!
CENA: 10zł/15zł za rodzeństwo
Jesień zaczęła się już na dobre.  Przyroda żyje swoje rytmem, rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimowej pory a ptaki szykują się na mrozy. Podczas kolejnej rodzinnej niedzieli zamienimy się w małych ornitologów. Mali przyrodnicy poznają gatunki ptaków, które odlatują od nas na zimę ale również przywitają te, które dopiero do nas przylatują: gile, jemiołuszki i kowaliki.  Sprzeciwiając się odlotowi czajek i jaskółek wykonają swoje własne, kartonowe modele ptaków, a do każdego, który odleci na wiosnę dorobią kolegę/koleżankę, który przylatuje do nas na zimę. Stworzą i  wyślą również kartkę do Boćka, żeby o nas pamiętał i wracał szybko z pierwszym wiosennym słońcem.