Ruszyła siódma edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili dziś do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki. Wśród 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru dominowały zagadnienia dotyczące zapasów – to temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji. Ponad 8500 uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką, rywalizuje o najwyższe laury – cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże […]

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili dziś do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki. Wśród 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru dominowały zagadnienia dotyczące zapasów – to temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji.

Ponad 8500 uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką, rywalizuje o najwyższe laury – cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

– Do VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zgłosiła się rekordowa liczba uczniów – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. – Bardzo cieszy nas aktywna i ambitna postawa młodych logistyków. Dla wielu z nich to początek kariery w wymarzonym zawodzie, nagrodą są nie tylko studia, ale i staże w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

O tym, kto najlepiej poradził sobie w pierwszym etapie, rozszyfrował nazwy CIM, ERP, ECR czy GS1 i poradził sobie m.in. z obliczeniem rotacji zapasu, dowiemy się do końca października. Kolejny etap do pokonania – okręgowy – odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.