Posnania: prace zgodnie z planem

Roboty ziemne zostały zakończone, teraz trwają prace zarówno na powierzchni, jak i przy budowie przejścia pod ulicą Krzywoustego. Mimo protestów mieszkańców ulicy Milczańskiej prace na budowie centrum handlowego Posnania toczą się zgodnie z planem.

To między innymi sprzyjająca aura umożliwiła zakończenie w tym tygodniu robót ziemnych.
– Wzmożony ruch ciężarówek wywożących ziemię z terenu budowy powinien ulec zmniejszeniu, co przełoży się na poprawę komfortu okolicznych mieszkańców – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy Posnanii. – Trwa ostatni etap prac ziemnych. Jak zapewniają wykonawcy, do zakończenia pozostały już tylko drobne roboty przy wykonaniu dodatkowych ramp zjazdowych i pod nowe place składowe.

Intensywne prace trwają także przy remoncie przejścia podziemnego pod ulicą Krzywoustego, które, jak się okazało, zamiast modernizacji wymaga generalnego remontu. Do najważniejszych zadań wykonywanych od góry przejścia należało umieszczenie nowych płyt stropowych razem z izolacją oraz dokończenie prac nad nowym zadaszeniem wejścia. Wykonano także nowe elementy kanalizacji deszczowej, przygotowywana jest infrastruktura pod latarnie uliczne – w przejściu będzie nowe oświetlenie i monitoring, będzie ono także wyposażone zarówno w windy, jak i barierki dla osób niepełnosprawnych.

Po zakończeniu tych prac robotnicy przejdą na nawierzchnię nitki ul. Krzywoustego – zgodnie z harmonogramem w ostatnim tygodniu października powinna być wylewana nawierzchnia asfaltowa. W grudniu bieżącego roku powinny zakończyć się prace związane z realizacją północnej nitki ulicy Krzywoustego. Następnie, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, rozpoczną się prace nad odcinkiem południowym.

W związku z ustawianiem konstrukcji Posnanii na budowie przybyło także żurawi – obecnie znajduje się ich aż 6. Prace wchodzą w fazę bezpośredniej konstrukcji samego obiektu. Na terenie obiektu rozpoczęto także układanie systemu kanalizacji.

W marcu przyszłego roku ruszą natomiast przygotowania do poszerzenia ulicy Jana Pawła II. W czerwcu roboty będą już prowadzone pełną parą. Potrwają około 14 miesięcy. Inwestor przeznaczy ponad 80 milionów złotych na modernizację i rozbudowę infrastruktury drogowej wokół Posnanii.