Collegium Minus ewakuowane!

Samochód straży pożarnej z wyposażeniem do ratownictwa wysokościowego i grupy ludzi pospiesznie wychodzących z budynku – taki widok mogli zaobserwować ci, którzy przechodzili o 10 rano ulicą Wieniawskiego, przed Collegium Minus. Wszystko to z powodu ewakuacji budynku.

Zgodnie z procedurami strażacy przede wszystkim opróżnili Collegium Minus z ludzi, informując ich przez megafony o konieczności szybkiego opuszczenia budynku  – wszyscy pracownicy musieli z niego jak najszybciej wyjść i odejść na bezpieczną odległość. A wiedząc, ile zakamarków ma ten budynek, wiadomo też, że łatwo nie było.

Na szczęście nie był to pożar ani niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej, lecz ćwiczenia strażaków z ewakuacji i ratownictwa – w grę wchodziło też uratowanie zakładniczki. Wypadły dramatycznie, ale bardzo dobrze – i pozostaje tylko mieć nadzieję, że ile razy jeszcze pracownicy Minusa będą musieli pospiesznie opuszczać swoje miejsce pracy – zawsze będą to tylko ćwiczenia.

Trzeba dodać, że akcja wyjątkowo podobała się studentom mającym akurat zajęcia w Collegium Minus, bo dzięki niej przez kilka godzin mieli wolne…