Black Roses zwyciężyły!

Czarne Róże w końcu doczekały się zwycięstwa nad niepokonanymi od kilku lat Mario Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Zawodniczki z Poznania wygrały 29:7 w finale III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. MVP zawodów i najlepszą zawodniczką ataku została Katarzyna Paszczyk z Black Roses.

Obie drużyny spotkały się w tym roku już w dwóch finałach. Zawodniczki z Gdańska w Poznaniu wygrały 12:0, a w Łodzi okazały się lepsze 17:5. Jednak do trzech razy sztuka. W ostatnim tegorocznym turnieju mistrzostw Polski Black Roses w końcu dopięły swego. Podopieczne trenera Tomasza Kapustki pokonały Mario Biało-Zielone Ladies Gdańsk 29:7.
Dla poznanianek to spore osiągnięcie i być może przełomowe zwycięstwo. Drużyna z Gdańska zdobyła cztery ostatnie mistrzostwa Polski. Przez wiele lat zdominowała rozgrywki rugby 7 wśród kobiet. Black Roses mogą to jednak zmienić i odebrać Biało-Zielonym tytuł najlepszej drużyny w kraju.
W klasyfikacji generalnej prowadzą Biało-Zielone (34 punkty) przed Black Roses Posnania (32 pkt) i Diablicami Ruda Śląska (23 pkt). Na wiosnę kolejny etap rozgrywek.