Konferencja „StartUP 2+”

Jak zmienić młody startup w prężnie działającą firmę na miarę IBM, Facebooka czy Google? Jak przekuć efekty pierwszych 2 lat działalności w rynkowy i finansowy sukces? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy konferencji „StartUP 2+”, która o 9 rozpoczyna się w Poznaniu.

W czwartek, 23 października w siedzibie uczelni ze studentami i młodymi przedsiębiorcami spotkają się doświadczeni praktycy biznesu, w tym m.in. Michael Starkey, dyrektor ds. technologii IBM, Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz Olgierd Wojtas, dyrektor sprzedaży Google Polska. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Każdego roku powstaje w Polsce tysiące nowych startupów, których pomysłodawcy marzą o sukcesie na miarę Steve’a Jobsa, Marka Zuckerberga, Billa Gatesa czy T.I. Watsona. Praktyka pokazuje jednak, że z polskiego rynku znika aż 9 z 10 młodych firm. O tym, jak poprawić ten wskaźnik oraz dlaczego kluczowym momentem dla sukcesu startupów jest trzeci rok działalności, będą dyskutować w Poznaniu uczestnicy konferencji „StartUP 2+”.

W czwartek, 23 października br., do siedziby głównej WSNHID przy ul. Kutrzeby 10, organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane działalnością gospodarczą w ramach programów Startup. Otrzymają one wyjątkową okazję skonfrontowania swojej wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i menadżerami, którzy od wielu lat z powodzeniem zarządzają firmami w Polsce i na całym świecie.

– Celem naszej konferencji jest dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie działalności startupów po drugim roku działalności. Dane z rynku amerykańskiego, ale także europejskiego i polskiego, coraz częściej wskazują, że większość z nowo powstałych firm po pierwszym paśmie sukcesów nie jest przygotowanych do dalszego funkcjonowania. Często zbyt wcześnie skalują swoją działalność bądź brak im długofalowej strategii i koncepcji rozwoju produktów i usług. W gronie doświadczonych specjalistów oraz środowisk startupowych chcemy poszukać rozwiązań, które zwiększą szanse młodych startupów na rynkowy sukces – wyjaśnia dr inż. Adam Czajka, kierownik Katedry Informatyki i Komunikacji Wizualnej WSNHiD.

Zaproszenie na poznańską konferencję przyjęli praktycy biznesu z Polski i zagranicy, w tym Michael Starkey oraz Piotr Pietrzak z IBM, Olgierd Wojtas z Google Polska, Marcin Pytel z GoldenLine i Jacek Kulik z ZP Lewiatan. Wielkopolskich przedsiębiorców będą reprezentowali m.in. Piotr Voelkel, twórca i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, Dagmara Nickel, prezes pierwszego w Polsce prywatnego parku technologicznego NTPP, Łukasz Olek, twórca Internetowykantor.pl i zwycięzca konkursu Ernst&Young na Przedsiębiorcę Roku 2013 w kategorii Nowy Biznes oraz Patryk Strzelewicz z Game Technologies S.A., wynalazca docenionej przez firmę Apple elektronicznej kostki go gier DICE+.

– Praca ze startupami jest wyjątkowa. Obejmuje spotkania z często bardzo młodymi przedsiębiorcami, myślącymi w sposób kreatywny, mającymi wiarę i determinację, pragnącymi zmieniać świat na lepszy. Jesteśmy dla tych osób partnerem w szczególnym momencie ich życia. Budowanie ludzkich historii, do tego w innowacyjnej materii, to ogromna frajda. Ale również olbrzymi wysiłek. Na sukces rynkowy startupu pracuje szereg ekspertów
z różnych dziedzin. Raf po drodze jest wiele. Konferencja „StartUP 2+” jest doskonałą okazją, aby podzielić się naszymi dobrymi praktykami w tym zakresie i zobaczyć, jak z problemami startupów radzą sobie pomysłodawcy oraz inni inwestorzy – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP.

Konferencja jest organizowana przez Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Nickel Technology Park Poznań. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Program

9.00-10.00 Rejestracja uczestników

10.00-10.10 Powitanie – dr inż. Krzysztof Nowakowski, Rektor WSNHiD

10.10-10.40 Michael Starkey, IBM „IBM Global Entrepreneur Program”

10.40-11.10 Dagmara Nickel, NTPP „Przygoda życia czy szkoła przeżycia?”

11.10-11.40 Piotr Voelkel, VOX „W kupie raźniej”

11.40-12.15 Przerwa kawowa

12.15-12.45 Olgierd Wojtas, Google „Skąd ludzie mają o tobie wiedzieć? Droga do pierwszego miliona użytkowników”

12.45-13.15 Przemysław Kazanowski, Omni3D „Jak wdrożenie drukarki 3D w przedsiębiorstwie przyspiesza jego rozwój”

13.15-13.45 Marcin Pytel, GoldenLine „Kiedy start up staje się firmą…”

13.45-14.30 Przerwa obiadowa

13.45-16.00 PANEL DYSKUSYJNY „StartUP 2+ i co dalej?”
PROWADZĄCA: Dagmara Nickel, NTPP UCZESTNICY: Ministerstwo Gospodarki, Startup Poznań, Piotr Pietrzak, CTO, IBM Poland, Patryk Strzelewicz, DICE+ Łukasz Olek Kantor internetowy, Jacek Kulik, Wiceprezes Zarządu Pracodawców Lewiatan Anna Krause, Pozlab