Aqua&Zoo, Habby Baby, Hobby i MusicLab na MTP

Tour Salon nie jest jedyną imprezą targową, na która warto będzie się wybrać w ten weekend na MTP. Oprócz targów turystycznych w pawilonach MTP zagoszczą Salon Zoologiczny Aqua&Zoo, targi dla miłośników makiet, modeli i gier planszowych Hobby, impreza dla dzieci i rodziców Happy Baby oraz Targi Muzyki, Sceny i Oświetlenia Music Lab.

Wielkie święto dla miłośników wszystkich zwierząt towarzyszących – Salon Zoologiczny Aqua&Zoo – odbędzie się  w dniach 25-26 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez dwa dni Poznań stanie się miejscem popularyzacji wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt domowych. To wydarzenie skierowane  do miłośników akwarystyki, terrarystyki, a także osób kochających psy, koty, świnki morskie, chomiki oraz inne zwierzęta.

– Liczymy na to, że pawilon 4, w którym odbędzie się tegoroczna edycja Aqua&Zoo zgromadzi tysiące sympatyków domowych pupili – mówi Barbara Vogt, dyrektor projektu. – Gwarantujemy, że zwiedzający z zapartym tchem będą przyglądać się wystawie i prócz popularnych gatunków zwierząt poznają też rzadziej spotykane osobniki, które z powodzeniem można hodować w naszych domach.
 
Podczas targów atmosferę z pewnością podgrzeje Wystawa Zwierząt Egzotycznych przygotowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zwiedzający z bliska będą mogli podziwiać niesamowity zwierzyniec, w skład którego wejdą m.in.: myszy pigmejskie, drewnojady, żółwie jaszczurowate, czy kraby pustelniki.  

Punktem programu, który na stałe wpisał się w harmonogram targów są też 3 Międzynarodowe Mistrzostwa Skalarów (Żaglowców) organizowane przez Polski Klub Miłośników Dyskowców oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ten ważny dla hodowców konkurs przyciąga miłośników akwarystyki z każdego zakątka naszego kraju i zagranicy.  W tym roku do konkursu stanie ponad 100 pięknych ryb. O tym, której przypadnie tytuł najpiękniejszej, dowiemy się w niedzielę, 26 października.

W programie również wiele ciekawych prelekcji i warsztatów, porady lekarzy weterynarii i hodowców, Wystawa Ptaków Egzotycznych, adopcje zwierząt, pokazy tresury i pielęgnacji. Podczas targów właściciele zwierząt będą mogli także dokonać zakupów. Wielu producentów specjalnie na tę okazję szykuje atrakcyjne rabaty.

Data: 25-26.10.2014r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, paw. 4

Wielkie emocje, wspaniała zabawa, nowości produktowe, turnieje, zawody i konkursy, spotkania z doświadczonymi pasjonatami – tak w skrócie można opisać zbliżającą się XI edycję Targów Hobby. Liczba pasjonatów kolei, makiet modelarskich, modeli sterowanych radiem, komiksów oraz gier planszowych stale się zwiększa. Tak samo jak rynek produktów dedykowanych hobbystom, który przeżywa prawdziwy rozkwit. Modelarstwo oraz gry planszowe znów stają się coraz popularniejsze, do łask wraca także filatelistyka.

W tym roku niezwykle różnorodną ekspozycję wystawienniczą, jak i program merytoryczny, wzbogacą również pasjonaci i kolekcjonerzy znaczków i pocztówek.
– Podczas dwudniowego zjazdu hobbystów będzie można podziwiać nietuzinkową kolekcję znaczków, dzięki wystawie zorganizowanej przez Pocztę Polską – podkreśla Barbara Vogt, dyrektor projektu. – Hobby to też niepowtarzalna okazja do bezpośredniego obcowania z przeróżnymi zainteresowaniami poprzez uczestnictwo w licznych grach, turniejach czy konkursach.

O wspaniałą rozrywkę zwiedzających zadbają konstruktorzy makiety modułowej w skali H0, która zapowiada się naprawdę imponująco. Na powierzchni ponad 4000 m² zostanie umieszczona makieta o łącznej długości 380 m przedstawiająca infrastrukturę kolejową PKP. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu klubów modelarskich i osób niezrzeszonych z całego kraju. Ruch na prezentowanej makiecie odbywać się będzie według ustalonego rozkładu jazdy, a prezentowany tabor będzie odzwierciedlał realia polskiej kolei począwszy od lat 60 ubiegłego wieku aż do czasów współczesnych.

Jedną z atrakcji, która fanów motoryzacji przyprawi o szybsze bicie serca, będzie pierwsza runda Euro Offroad Series. Miłośnicy modeli samochodów RC (sterowanych radiem) sprawdzą swoją zręczność i umiejętności podczas niezwykle emocjonujących wyścigów. EOS polecamy wszystkim odwiedzającym uwielbiających podziwiać sportowe zmagania zawodników na torze i osobom spragnionym silnej dawki adrenaliny. Atmosferę podkręcą również wyścigi, jakich jeszcze w Polsce nie było. Wszystko za sprawą Polskiej Liga RC, która w pawilonie 2 przygotuje wyścigi modeli samochodów spalinowych sterowanych radiem – wzorowanych na wyścigach F1. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Trening Otwarty, który odbędzie się 26 października w samo południe.  

Targi Hobby to również doskonałe miejsce dla miłośników gier planszowych czy karcianych. W programie imprezy m.in.: Festiwal Gier Planszowych Granat, czyli poznański maraton gier zorganizowany przez Fundację Zagrajmy, gdzie w wypożyczalni gier czeka pomad 400 tytułów, w tym gry stare i lubiane oraz nowości. Ponadto nauka i możliwość zakupy w jednym, a dla najmłodszych warsztaty dla dzieci i młodzieży. Atrakcji nie zabraknie też dla miłośników fantasy, którzy będą mogli wziąć udział w fantastycznych kalamburach, warsztatach charakteryzacji, czy tańca oraz sesjach zdjęciowych.

Data: 25-26.10.2014r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, paw. 5, 6, 6a i 2

Happy Baby to wyjątkowa impreza dla dzieci i rodziców. Wśród licznych atrakcji znajdą się: zabawy, strefa zakupów, a także spotkania z gwiazdami: Kingą Rusin, Karoliną Ferenstein i Kamilą Szczawińską! Wydarzenie Happy Baby jest skierowane do rodziców z dziećmi do dziesiątego roku życia. Na stoiskach wystawców będzie można zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach, zasięgnąć porady specjalistów i przejrzeć ofertę firm zajmujących się organizacją zajęć sportowych czy artystycznych. Komfort zwiedzania zapewnią szerokie alejki dostosowane do potrzeb rodziców z wózkami, a wyodrębniona przestrzeń „Mamy i Dziecka” pozwoli na swobodne przewinięcie i nakarmienie malucha. Podczas targów specjaliści pokażą, jak zachować się w przypadku zakrztuszenia dziecka lub jak złagodzić ból po oparzeniu. Będą też bezpłatne badania USG 3D i sesje zdjęciowe noworodków.

Punktem specjalnym programu jest cykl spotkań ze znanymi mamami: prezenterką Kingą Rusin, amazonką Karoliną Ferenstein i fotomodelką Kamilą Szczawińską. W dniu 25 października o godz. 11.00 gwiazdy, lekarze i specjaliści fitness będą rozmawiać na temat zdrowia dzieci i aktualnych problemów dotyczących otyłości maluchów. Następnie, o godz. 12.00 w Strefie EKO znani rodzice wraz z blogerkami parentingowymi udzielą kilku wskazówek jak wychować dziecko w duchu proekologicznym. Natomiast o godz. 13.00 gwiazdy opowiedzą, jak godzą swoje pasje i życie zawodowe z wychowywaniem potomstwa.

Dla rodziców przygotowano także spotkania z lekarzami, psychologami i fizjoterapeutami. Będąc na targach warto odwiedzić „Mami Babi Targ”, gdzie będzie można wymienić
lub sprzedać nieużywane już ubranka, zabawki i akcesoria.

Maluchy natomiast będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia lizaków wraz z Manufakturą Cukierków Słodkie Czary Mary, rozegrać mecz piłkarski z Załogą Akademii Reissa, zrobić własny bukiet według wskazówek znanych florystów Sekundy&Sieradzana z Floral Academy Kids, poznać nowe słówka z języka angielskiego w kąciku edukacyjnym czy pobawić się na dmuchanym placu zabaw lub w Strefie EKO.

Data: 25-26 października 2014
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 6A
 
Music Lab to targi dla muzyków, ich menadżerów, producentów oraz sprzedawców instrumentów muzycznych. Usytuowane w pawilonie 5a wydarzenie towarzyszyć będzie największej w Polsce imprezie gamingowej – Poznań Game Arena, której każda edycja przechodzi do historii jako najpotężniejsza dawka emocji, pozytywnych wrażeń i zadowolonych zwiedzających.

Pierwszy dzień targów – sobota – z uwagi na program wydarzeń towarzyszących skierowany jest głównie do sektora handlowego, który obejmuje właścicieli i sprzedawców sklepów muzycznych, hurtowników i dystrybutorów oraz administratorów internetowych witryn sprzedażowych. Z myślą o nich partner wydarzenia – serwis Sklepymuzyczne24.pl – przygotował aż dwa szkolenia, będące źródłem cennej wiedzy z zakresu sprzedaży w sieci i obowiązujących w niej przepisów.

W drugi dzień targów zaproszeni goście z organizacji zbiorowego zarządzania oraz prawnicy i menadżerowie opowiedzą o tym, jak chronić swoje prawa i wynikające z nich korzyści majątkowe. Sprecyzowane zostaną również tabele wypłat honorariów oraz zasady partnerskiej współpracy z menadżerami i wytwórniami.

Przedsiębiorcy również spoza branży muzycznej z całą pewnością może zainteresować temat wpływu muzyki na biznesowy sukces firmy. Ten punkt programu dedykowany jest głównie osobom, które nie dowierzają w marketingową moc muzyki, a jednocześnie zastanawiają się, z czego mogą wynikać niesatysfakcjonujące wyniki sprzedaży w ich sklepach lub punktach usługowych.

Trzeci dzień targów – poniedziałek – to z kolei moc atrakcji dla uczniów szkół muzycznych, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji kultury i animatorów, bez których wiele z nich nie mogłoby prężnie funkcjonować. Najważniejszym spośród podejmowanych tematów będzie ten związany z pozyskiwaniem funduszy na organizację imprez muzycznych. Nie zabraknie również praktycznych informacji na temat zasad kształcenia muzycznego oraz stanu szkolnictwa polskiego w tym zakresie. Dyrektorzy domów kultury oraz teatrów będą mogli wziąć udział w interaktywnych pokazach sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego. A wraz z Fabryką Zespołów zorganizowana zostanie prawdziwa bitwa kapel, której finaliści będą mogli liczyć na cenne nagrody oraz promocję w mediach.

Data: 25-27 października 2014
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 5a