Targi Hobby z… Bramą Poznania

Można odnieść wrażenie, że Brama Poznania jest wszędzie – bo znalazła się nawet na targach Hobby! Oczywiście w postaci modelu, który przygotował z klocków Lego Mateusz Wawrowski.

Mateusz Wawrowski jest znanym fanem tych klocków i autorem wielu modeli związanych z Poznaniem. Wszystkie można podziwiać na jego targowym stoisku, gdzie na powierzchni ośmiu metrów kwadratowych autor prezentuje swoją kolekcję około 200 modeli pojazdów w skalach 1:43 oraz 1:87.

– Natomiast tuż obok gablot pojawi się makieta tramwajowa zbudowana z klocków Lego – opisuje konstruktor. – Będzie można obejrzeć między innymi poruszający się po torach zdalnie sterowany tramwaj, miniaturę Bramy Poznania, autobus Ikarus 260.04 oraz samochód gaśniczy GBA MAN TGL 12.250 – to miniatura prawdziwego pojazdu stacjonującego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 przy ul. Bobrzańskiej. Warto przyjść na stoisko nr 74 w pawilonie 5 sektor E i zobaczyć również, co na przystankach czytają ludziki Lego…

Podczas odwiedzin targów Hobby warto też zajrzeć na Festiwal Gier Planszowych Granat, czyli poznański maraton gier zorganizowany przez Fundację Zagrajmy, gdzie w wypożyczalni gier czeka pomad 400 tytułów, w tym gry stare i lubiane oraz nowości. Ponadto nauka i możliwość zakupy w jednym, a dla najmłodszych warsztaty dla dzieci i młodzieży. Atrakcji nie zabraknie też dla miłośników fantasy, którzy będą mogli wziąć udział w fantastycznych kalamburach, warsztatach charakteryzacji, czy tańca oraz sesjach zdjęciowych.

Targi odbywają się w pawilonach 5, 6, 6a i 2 MTP, w dniach 25 i 26 października.