Poznań City Center AZS wygrywa z Liderem Swarzędz 63:53

Po zaciętym pojedynku w Swarzędzu górą poznanianki! Choć początek spotkania był wyrównany to już po pierwszej kwarcie akademiczki wyszły na kilkunastopunktowe prowadzenie (21:10), a na przerwę schodziły wygrywając 12 oczkami (34:26).

Zespół ze Swarzędza nie zamierzał się jednak poddać i w trzeciej kwarcie rozpoczął pogoń. W grę poznanianek wdała się nerwowość: zaczęły tracić piłki, przestały trafiać, a zawodniczki Lidera uwierzyły w zwycięstwo. Swarzędz wygrał trzecią odsłonę 14:8, a w czwartej wyszedł na prowadzenie.

Ostatnia część spotkania była bardzo zacięta. Prowadzenie przechodziło raz na jedną raz na drugą stronę. Z jednej strony skuteczne akcje przeprowadzała kapitan Poznań City Center AZS Kinga Woźniak, z drugiej doświadczona Aleksandra Drzewińska. Kiedy w szeregach poznanianek ważną trójkę z rogu boiska trafiła młodziutka Kinga Banach to akademiczki, na niespełna 4 minuty przed końcem wyszły na bezpieczną, 7 punktową przewagę (47:54), której praktycznie nie oddały do końca meczu.

Koncertowo w ostatnich minutach spotkania zagrała też Elżbieta Giedrojć, biorąc odpowiedzialność zdobywania punktów na własne barki. W całym meczu zdobyła 15 punktów i miała 6 zbiórek. Najwięcej punktów dla Poznań City Center AZS zdobyła Kinga Woźniak (19), notując jednocześnie 5 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. Standardowo też double-double zanotowała Daria Marciniak: 10 punktów i 16 zbiórek. Bardzo dobre zawody zagrała przeciwko swojemu byłemu zespołowi Paulina Adamowicz. Przez 12 minut zanotowała 100% z gry 2/2 za dwa punkty i 1/1 za trzy.

Po tym zwycięstwie poznanianki zajmują 3 lokatę w tabeli z taką samą ilością punktów (11)co Korona Kraków i UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Lider Swarzędz – Poznań City Center AZS 53:63 (10:21, 16:13, 14:8, 13:21)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 19, Elżbieta Giedrojć 15, Daria Marciniak 10, Paulina Adamowić 7, Karolina Budeń 4, Kinga Banach 4, Magdalena Wojdalska 2.

Lider Swarzędz: Aleksandra Pietraszek 12, Anna Gurzęda 10, Paulina Babij 9, Aleksandra Drzewińska 8, Iwona Szarzyńska 8, Katarzyna Grześczyk 6.

Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 8 listopada w Poznaniu. A przeciwnikiem będzie sąsiad z tabeli UKS Basket Aleksandrów Łódzki.