JEREMIE dla wszystkich

– Możemy śmiało powiedzieć, że przyjęcie przez nas planu realizacji inicjatywy finansowej JEREMIE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007–2013 to była dobra decyzja – powiedział marszałek Marek Woźniak zapowiadając konferencję „Giełda produktów finansowych JEREMIE”, która o godzinie 11 rozpoczyna się w hotelu Mercure.

Jak dotąd ponad 6 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkopolsce skorzystało z szansy uzyskania wsparcia finansowego, jakim jest JEREMIE. Ta liczba robi wrażenie i trudno się nie zgodzić z opinią marszałka.

Jednak takich firm może być znacznie więcej – i to właśnie dla nich została przygotowana ta konferencja. Po prelekcji wprowadzającej w tematykę spotkania odbędą się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym z nich, „Jak pozyskać środki finansowe na rozwój biznesu? Instrumenty zwrotne dla przedsiębiorców w ramach inicjatywy JEREMIE” uczestniczyć będą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz pośrednicy finansowi. W drugim, „Rozwinąłem firmę dzięki środkom unijnym w ramach inicjatywy JEREMIE” o swoich doświadczeniach dyskutować będą przedsiębiorcy, którzy skorzystali ze zwrotnych instrumentów finansowych. Ostatnim punktem programu konferencji będą rozmowy B2B – stoliki eksperckie pośredników finansowych.

Przypomnijmy, że inicjatywa JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises) to program Unii Europejskiej, będący atrakcyjną formą wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, również dla podmiotów dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. Celem inicjatywy jest przede wszystkim pomoc firmom, które nie posiadają jeszcze historii kredytowej lub zabezpieczeń o wystarczającej wysokości.

Województwo wielkopolskie jako pierwsze w Polsce uruchomiło inicjatywę JEREMIE, przeprowadzając konkurs na wybór wniosków o finansowanie, a następnie podpisując 21 lipca 2009 roku umowę o finansowanie Funduszu Powierniczego JEREMIE z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), pełniącym od tej pory obowiązki Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE.  W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 , zarząd województwa wielkopolskiego przeznaczył na realizację JEREMIE w Wielkopolsce najwyższą w Polsce kwotę – 501 mln 300 tys. zł.

Organizatorem konferencji jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wydarzenie otworzą Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Radosław Stępień, wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.