Concordia Design dla dzieci

Tym razem w programie: Autodesk – projektowanie 3D, spektakl teatralny, Dzień Jeża w ramach Rodzinnej Niedzieli, Zakamarkowy Klub Detektywistyczny i poranne zabawy dla naj, naj, najmłodszych.

AUTODESK PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty projektowe dla dzieci
Termin:  08.11
Godzina: 11.00 -14.00
Prowadzący: Paulina Hagedorn, Radosław Bryk
Wiek: 10-14 lat
Cena: pojedyncze zajęcia: 35 zł
Zapisy: kids@concordiadesign.pl
Na zajęcia trzeba przynieść swój komputer!

Program warsztatów oparty o środowisko programowe: Autodesk 123 D, w tym:  123 D CIRCUITS,  123 D CREATURE, 123 D DESIGN, 123 D MAKE, 123 D SCULPT, MESHMIXER, TINKERCAD. Na każdych zajęciach, uczestnicy zostaną zapoznani z programami do projektowania w technice 3D. Każde zajęcia mają inny temat i skupiają się na wybranym programie.   
Program:
Temat 1:  Mój wymarzony Dom
a) krótkie wprowadzenie do programu Autodesk 123 D
Za pomocą prezentacji multimedialnej młodzież wprowadzona zostanie w działanie programów ze środowiska 123 D.  Poza zasadami działania programu podane zostanie, na jakich urządzeniach mogą pracować poszczególne programy.
a) przedstawienie programu zajęć
Na pierwszych zajęciach każdy uczestnik opracuje  model  budynku mieszkalnego. Zadnie polegać będzie na zaprojektowaniu swojego wymarzonego domu za pomocą programu 123 D DESIGN. Priorytetem pierwszych warsztatów jest nauczenie jak rysować bryły za pomocą w/w oprogramowania a także prezentacja kluczowych funkcji programu.
b) czuwanie nad prawidłowym wykonywaniem zadań
Każdy z prowadzących będzie miał pod opieką grupę od 6 do 10 osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie mógł poświęcić maksimum uwagi każdemu uczestnikowi warsztatów. Na kolejnych warsztatach, z tą samą grupą, prowadzący podejmą decyzję o podziale osób w grupie na bardziej zawansowanych i mniej zawansowanych.
c) zapisanie wyników pracy z warsztatu.
Każdy projekt zostanie sprawdzony pod kątem zawansowania a następnie zapisany.
TY I JA – spektakl teatralny
Termin: 09.11.
Godz: 10.00 – 11:00, 11:30-12:30
Prowadzący: Studio Teatralne Blum
Wiek: 1,5-5 LAT
Cena: 35zł (dziecko i rodzic)

Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „JA” w postrzeganiu świata a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „JA”, a napotykanymi wokoło „JA” innych osób.  
Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy, ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii. Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty – pełen barw, dźwięków, ruchu i radości.
Rezerwacja i sprzedaż biletów: BLUM, kom: 666 987 001e-mail: marketing.blum@gmail.com
Sprzedaż biletów odbywa się przed samym spektaklem na podstawie wcześniejszych rezerwacji.
Zakamarkowy klub detektywistyczny. Lasse i Maja w Concordia Design.
Termin: 09.11.
Godz: 11.00-12.30
Prowadzący: NATALIA ADAMCZYK
Wiek: 7-10 LAT
Cena 22 ZŁ
Zapisy KIDS@CONCORDIADESIGN.PL

Zapraszamy do Zakamarkowego Klubu Detektywistycznego. Będzie to cykl spotkań wokół książek Martina Widmarka dla wszystkich miłośników Lassego i Mai, zagadek detektywistycznych i dobrej zabawy w grupie.
Pierwsze spotkanie poświęcone będzie najnowszemu odcinkowi “Tajemnic”, zajrzymy też do “Antykwariatu Pod Błękitnym Lustrem”, ale przede wszystkim – poznamy się. Chcielibyśmy, by Klub stał się miejscem, które oferuje nie tylko dobrą zabawę, ale i ciekawe, nowe znajomości. Dlatego pierwsze spotkanie będzie dla nas bazą do ustalenia kolejnych tematów spotkań tak, by były one dostosowane do konkretnych zainteresowań członków klubu. Kolejne spotkanie 6 grudnia.
PORANNE ZABAWY, MALI ODKRYWCY – warsztaty dla najmłodszych
Termin: 9.11, kolejne terminy: 23.11, 9.11
Godz: 6msc-17 msc godz.  9.00-10.30, 18msc – 3 lata godz. 11.00-12.30
3 – 5 lat (przedszkolaki) godz: 13.30 – 15.00
Prowadząca: Agata Heyman
Wiek: 0-5 lat
Cena:  pojedynczo – 35zł (cena za dziecko i opiekuna), 3 spotkania – 95zł
Ilość dzieci: 10 (plus opiekunowie)
Zapisy: kids@concordiadesign.pl
Zapraszamy na cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy, powąchamy (i jeszcze wiele, wiele innych po…).
Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne bajek opowiadanie, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.
Podczas zabaw wspólnie poćwiczymy sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację. Kontakt z grupą rówieśniczą to nie tylko radość, ale też wspomaganie rozwoju zachowań społecznych i świetne przygotowanie do przedszkola (dla Maluchów i Średniaków). Opiekunowie starszych dzieci, z kolei, będą mieli okazję zobaczyć jak ich pociecha funkcjonuje w grupie. Wszyscy kreatywnie spędzimy czas i na chwilę (niezależnie od wieku) staniemy się dziećmi.
Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo/
Dzień Jeża – Rodzinna niedziela
Termin: 9.11
Prowadzący: Arcyskrzaty
Godz: 13.00 – 16.00
Wiek: BEZ OGRANICZEŃ
Cena: 10zł, 15zł rodzeństwo

Czy wiecie, że 10 listopada jest dniem Jeża? Dzień wcześniej uczcimy jego święto, szczególnie, że niedługo te przemiłe zwierzaki zapadną w długi, zimowy sen. Jeże zasypiają na całą zimę, ale czy to znaczy, że im się wtedy nudzi? Pewnie, że nie! Mają tysiące szalonych i ciekawych snów, które my postaramy się odgadnąć. Namalujemy na liściach przygody tego niezwykłego zwierzątka, stworzymy piękne jesienne kompozycje z okazji Dnia Jeża i pokażemy mu je szybko szybko…. zanim zaśnie.