Chaos Poznań: niestety porażka

W ostatnim ligowym meczu rozegranym w 2014 r., Chaos Poznań uległ drużynie lidera – Czarnym Pruszcz Gdański 15:36 (3:17).

W pochmurny listopadowy dzień, na golęcińskim stadionie drużyna Chaosu podejmowała lidera II ligi Czarnych Pruszcz Gdański. Spotkanie to było rozegrane awansem jako mecz rundy wiosennej – przesunięcie terminu spowodowane jest planem remontu płyty głównej obiektu, która realizowana będzie z budżetu obywatelskiego w ramach projektu Sportowy Golaj.

Trenerzy Chaosu, którzy w pamięci mieli porażkę 84:3 w pierwszym meczu rozegranym w Pruszczu Gdańskim, żeby zdjąć z drużyny dodatkową presję wyniku potraktowali mecz jako doskonałą jednostkę treningową. Nie oznaczało to bynajmniej odpuszczenia meczu przez zawodników gospodarzy, a wręcz przeciwnie zgromadzona publiczność była świadkiem najlepszego w tym sezonie meczu rozegranego przez poznańską piętnastkę.

Przed rozpoczęciem spotkania mecz zakończył się dla rwacza poznańskiej drużyny – Rafała Bartoszewskiego, który na przedmeczowej rozgrzewce naderwał mięsień brzuchaty łydki. Jego miejsce na boisku zajął Przemysław Połczyński, a ta przedmeczowa kontuzja w znaczący sposób ograniczyła trenerom w końcówce meczu możliwość manewru w obrębie formacji młyna. Serce do gry i charakter spowodowały, że pomimo kontuzji w 80 minucie poznański rwacz zastąpił kontuzjowanego kolegę Przemysława Morawskiego.

Mecz rozpoczął się atakami drużyny gospodarzy, którzy w 3 minucie meczu objęli prowadzenie 3:0 po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Bartosza Włodarka. Stracone punkty i zdecydowana postawa poznańskiej drużyny nie zdeprymowała doświadczonej drużyny z Pruszcza, która szukała swojego pomysłu na rozegranie tego meczu. Zaowocowało to w 12 minucie zdobyciem pięciu punktów po niepodwyższonym przyłożeniu Patryka Kościelniaka. Konsekwentnie realizujący swoją taktykę zawodnicy drużyny przyjezdnej do przerwy jeszcze dwukrotnie zameldowali się na polu punktowym poznańskiej piętnastki. W 21 minucie dokonał tego Mariusz Kostrzewiński, a w 39 minucie Rafał Bałachowski. Wynik do przerwy skutecznym podwyższeniem ustalił Patryk Kościelniak.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od zmasowanych ataków poznańskiej drużyny. Doprowadziło to w 47 minucie do zdobycia pięciu punktów po przyłożeniu Oskara Górskiego, a w 50 minucie po błędzie drużyny z Pruszcza, pięknym rajdem zakończonym przyłożeniem popisał się Bartłomiej Karliński. Skuteczne podwyższenie Bartosza Włodarka spowodowało, że zawodnicy Chaosu zmniejszyli stratę do drużyny gości do zaledwie dwóch punktów. Dalszy przebieg połowy uświadomił wszystkim jak ważne jest w tym sporcie doświadczenie i chłodna głowa. Zawodnicy Czarnych konsekwentnie realizowali założenia nakreślone w przerwie przez trenera Jerzego Jumasa, co doprowadziło do zdobycia 14 punktów po dwóch przyłożeniach Dariusza Lachmyca (57 i 65 minuta), które skutecznie podwyższył Patryk Kościelniak. Wynik spotkania w 73 minucie ustalił Rafał Bałachowski zdobywając pięć punktów z przyłożenia. Pomimo porażki 15:36 zadowoleni z meczu byli trenerzy poznańskiej drużyny Paweł Borowski i Paweł Rodziejczak, którzy pochwalili walkę i zaangażowanie zawodników oraz poczynione postępy.

Składy drużyn:

Chaos Poznań: Łukasz Mądry , Jacek Biskupski, Mateusz Krzeminski (60` Patryk Borkowski), Arkadiusz Białachowski, Przemysław Morawski (80` Rafał Bartoszewski), Przemysław Połczyński (66` Przemysław Plewiński), Mateusz Płowens, Piotr Mydlak, Bartosz Włodarek, Krzysztof Kuśnierek II, Maciej Karliński (57` Mateusz Sawicki), Piotr Kaszkowiak, Oskar Górski (66` Tomasz Włoch), Sebastian Graczyk (66` Daniel Gmiter), Bartłomiej Karliński.

Zawodnicy rezerwowi: Patryk Borkowski, Daniel Gmiter, Przemysław Plewiński, Tomasz Włoch, Rafał Bartoszewski, Mateusz Sawicki, Krzysztof Kuśnierek I, Paweł Rodziejczak

Czarni Pruszcz Gdański: Adam Ciesiołkiewicz, Daniel Skonieczny, Tomasz Janicki (41` Mateusz Sztomberski), Wojciech Wójcik, Łukasz Katyszewski (55` Dawid Troka), Krzysztof Lachmyc, Dariusz Lachmyc, Tomasz Sielski (50` Jacek Pożyczka), Patryk Kościelniak, Mariusz Kostrzewiński, Kamil Kasperek (70` Waldemar Ronowicz), Tomasz Zajkowski, Adrian Kostrzewiński, Rafał Bałachowski, Piotr Orzłowski

Zawodnicy rezerwowi: Mateusz Sztomberski, Dawid Troka, Jacek Pożyczka, Waldemar Ronowicz, Mariusz Gdaniec, Kamil Jarząbek.

Punkty dla Chaosu: Oskar Górski 5 (P), Bartłomiej Karliński 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (K, Pd).

Punkty dla Czarnych: Patryk Kościelniak 11 (P,3Pd), Dariusz Lachmyc 10 (2P), Rafał Bałachowski 10 (2P), Mariusz Kostrzewiński 5 (P).