Teatr Muzyczny wydaje płytę. Z operetkami!

Płyta nosi tytuł “Operetkowa Lista Przebojów”, a znajdą się na niej największe światowe hity klasyki operetkowej: melodie z “Księżniczki czardasza”, “Wesołej wdówki”, “Zemsty nietoperza”, “Barona cygańskiego” czy “Orfeusza w piekle”. Premiera i promocja płyty odbędzie się w piątek 5 grudnia w CIM przy ul. Ratajczaka.

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu posłuchać znanych operetkowych szlagierów? Niezapomniane arie, duety i ansamble: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wielka sława to żart”, „Pieśń o Wilii”… Muzyka lekka, przyjemna, czasem żartobliwa, czasem wzruszająca… I świetnie wykonana!

Na płycie usłyszymy solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu, w tym: Annę Lasotę, Joannę Horodko, Agnieszkę Wawrzyniak, Wiesława Paprzyckiego czy Macieja Ogórkiewicza. Do udziału zaproszono także Ilonę Krzywicką, znakomitą śpiewaczkę studia operowego L’Atelier Lyrique przy Operze Narodowej w Paryżu. Solistom towarzyszy chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Kierownikiem muzycznym całości jest młody poznański dyrygent Adam Banaszak.

Płyta stanowi wynik współpracy Teatru Muzycznego i Polskiego Radia – Radia „Merkury”. W ramach cieszącej się od lat sympatią słuchaczy audycji Klasyka na bis, którą przygotowują Alina Kurczewska i Ewa Mikołajewska, ogłoszono trwający ponad miesiąc plebiscyt, w którym wybrano największe przeboje z rozległego repertuaru operetkowego. To one tworzą program płyty, jak i koncertów, które odbędą się w teatrze pod tym samym tytułem w Sylwestra 30 i 31 grudnia oraz w Nowy Rok 2 i 3 stycznia 2015.

Koncerty są niepowtarzalną okazją do wysłuchania uwielbianych i dobrze znanych fragmentów operetek, takich jak Księżniczka czardasza, Wesoła wdówka, Kraina uśmiechu, Hrabina Marica, Baron cygański oraz Orfeusz w piekle, czyli utworów ze stałego repertuaru Teatru Muzycznego. Planujemy też wyjątkowe niespodzianki przygotowane specjalnie dla Gości na ten wieczór. Usłyszą Państwo między innymi… fragmenty z opery Traviata oraz zapowiedzi premier Teatru Hello, Dolly! i Nie ma jak lata 20., lata 30., które odbędą się w styczniu i lutym 2015 roku.

Na scenie wystąpi plejada znakomitych Solistów Teatru Muzycznego, którym towarzyszyć będą Chór, Balet i Orkiestra prowadzone przez Adama Banaszaka. Pojawi się również gość specjalny – Ilona Krzywicka. Ta niezwykle utalentowana, młoda artystka jest Solistką studia operowego L’Atelier Lyrique przy Operze Narodowej w Paryżu. Nasi widzowie znają ją z turnieju głosów I Love Mozart, którego laureatką była dwa lata temu. Nowoczesne, dowcipne i zaskakujące choreografie przygotuje Paulina Andrzejewska – choreograf współpracująca z Teatrem Muzycznym „Roma”, która przygotowała świetnie przyjętą przez publiczność i krytykę choreografię do musicalu Jekyll & Hyde. Tym razem będzie można zobaczyć jej nowe układy do „Can-cana” z Orfeusza w piekle Jacquesa Offenbacha czy Marsza Radetzky’ego.

Kolejną niespodzianką będą prowadzący. W tej roli zobaczymy dwóch uwielbianych przez poznańską publiczność Solistów Teatru Muzycznego, Wiesława Paprzyckiego i Jarosława Patyckiego. Dodatkowo, żeby wprawić wszystkich w niezwykły nastrój, w przerwie spektakli sylwestrowych poczęstujemy wszystkich Gości Teatru szampanem.

Płyty można nabyć w kasie Teatru Muzycznego (tel. 61 852 29 27), w punktach CIM, Księgarni Bookarest w Starym Browarze oraz zamówić na stronie internetowej Teatru www.teatr-muzyczny.poznan.pl w zakładce Sklep. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia płytę można kupić również w specjalnym, świątecznym opakowaniu.

„Operetkowa Lista Przebojów”
Kierownictwo muzyczne – Adam Banaszak
Reżyseria – Artur Romański
Choreografia – Paulina Andrzejewska
Wykonawcy: Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, gość: Ilona Krzywicka