Akademia Judo Drużynowym Mistrzem Polski Juniorek w Judo!

Do udziału w zawodach zgłosiły się 2 drużyny: Akademia Judo Poznań oraz broniące zeszłorocznego tytułu Czarni Bytom (uważany za potęgę judo w naszym kraju). Poznanianki okazały się lepsze!

Rozpoczęło się od zdobycia punktu w kategorii 48 kg przez Kamilę Busse. Do kolejnej wagi (52 kg)wystawiliśmy młodą zawodniczkę kategorii juniorek młodszych Vanessę Machnicką, która w niesamowity sposób pokonała aktualną mistrzynię Polski juniorek tej kategorii. Akademia Judo prowadziła już 2:0.

W kategorii 57 kg przez ippon wygrała Eliza Wróblewska (również juniorka młodsza) z zawodniczką kategorii juniorek. Prowadzenie – 3:0. W kategorii 63 kg dzielnie walczyła Laura Wróblewska, jednak zbyt duża różnica wagi nie dała szans na wygraną. Było 3:1 i jeszcze 2 kategorie do rozegrania.

W wadze do 70 kg nie zawiodła Aleksandra Jabłońska, która wygraną zapewniła już zwycięstwo Akademii Judo! W plus 70 kg przeciwniczką Oliwii Gawron była wicemistrzyni świata juniorek, która okazała się lepsza od poznanianki. Trzeba jednak dodać, że Oliwia nie przeraziła się utytułowanej przeciwniki i walczyła z prawdziwą pasją. Warto przypomnieć, że cztery zawodniczki Akademii Judo to juniorki młodsze, które jednak nie odpuszczały ani na moment starszym przeciwniczkom i dzięki temu wywalczyły złoty medal.

Akademia Judo już w roku 2013 wywalczyła tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski w kategorii Juniorek Młodszych – w tym roku udało się jej to ponownie, ale już w kategorii starszej, czyli Juniorek.
– Jest to dla nas duży sukces – mówi Radosław Miśkiewicz, trener Akademii Judo. – Udowodniliśmy, że ciężka praca, jaką zawodnicy wkładają w trening, systematyczny udział w zawodach (około dwudziestu w roku!) oraz zaangażowanie podczas obozów (około 70 dni w roku) daje zamierzony efekt. Oczywiście nie dali byśmy rady bez wsparcia miasta, który współfinansuje szkolenie. Mamy nadzieję, że Poznań wraz z mieszkańcami jeszcze nie raz będą mieć powody do dumy z sukcesów naszych podopiecznych, a szykujemy ich do walki o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

Klub się rozszasta, zawodników jest coraz więcej na coraz wyższym poziomie – dlatego klub też ma nadzieję, że wraz z sukcesami pojawi się też i sponsor, którego wsparcie bardzo by się przydało.