Concordia Design dla dzieci w mikołajkowy weekend

Zapraszamy do Concordia Design dzieci wraz z rodzicami na zajęcia kreatywne, muzyczno-ruchowe, poranne zabawy dla małych i dużych oraz warsztaty projektowe: architektoniczne i fotograficzne. W programie atrakcje dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy serdecznie.

WARSZTATY PROJEKTOWE ENEDUEDE
AUTODESK PROJEKTOWANIE 3D
Data: 06.12.  
Godzina: 11.00-14.00
Wiek: 10-14 lat
Cena: 35 zł
Prowadzący: PAULINA HAGEDORN

Program warsztatów oparty jest o środowisko programowe: Autodesk 123 D, w tym:  123 D CIRCUITS,  123 D CREATURE, 123 D DESIGN, 123 D MAKE, 123 D SCULPT, MESHMIXER, TINKERCAD.
Uczestnicy dowiedz się jak powstają projekty w technice 3D, jakie programy do tego służą i jak się je obsługuje. Każde zajęcia mają inny temat przewodni i skupiają się na wybranym programie.   
Tym razem zapraszamy na warsztaty świąteczne Mój wymarzony Dom – program 123D CIRCUITS
Na zajęcia konieczne jest przyniesienie swoich laptopów.

(P)otworki. Camera obscura dla dzieci
Data: 07.12.
Godzina: 11.00-13.30
Wiek: 8-14 lat
Cena: 40 zł
Prowadzący: Potworki (Magdalena Ośko, Maciej Bogunia)

Potworki to aparaty fotograficzne typu “camera obscura”, które pomagają dzieciom oswoić się z fotografią analogową. Udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić piękne zdjęcia.
Podczas zajęć dzieci skonstruują własny aparat otworkowy z materiałów z odzysku, wykonają czarno-białe fotografie oraz nauczą się jak je samodzielnie wywołać. Zapewne większość z nich po raz pierwszy odwiedzi krainę Potworków – ciemnię fotograficzną.

Potworki lubią modę i dlatego kiedy „body” aparatu będzie gotowe dzieci zaprojektują unikatowe etui z nieużywanego już ubrania. Do ich dyspozycji będą również wstążki, papiery samoprzylepne, taśmy, piórka. Każdy Potworek będzie jedyny w swoim rodzaju, nie tylko użyteczny, ale również oryginalnie zaprojektowany.

Bose stopy, warsztaty ruchowe
Data: 07.12.
Godzina: 11.00-12.00
Wiek: 4-7 lat
Cena: 35 zł
Prowadząca: Magdalena Woskowicz

Bose stopy to wspólna przestrzeń ruchu dla dzieci i rodziców, którzy wspólnie doświadczają sztuki tańca, gry wyobraźni i zabawy. Wyrównujemy nierówności – dzieci są naszymi nauczycielami spontaniczności.

Dzieci uwielbiają taniec i ruch, Jeszcze bardziej lubią łączyć swoje najfajniejsze zabawy z rodzicami. Bose stopy przybliżają świat tańca, a każde zajęcia wprowadzają w inny klimat i temat. Z dużą dozą dystansu i humoru bawimy się konwencjami i rolami.
Podczas warsztatów wykorzystujemy różne techniki: taniec współczesny, taniec nowoczesny, contact improwizacja, afirmacja-działanie na wyobraźnię, animacje ruchowe, elementy jogi i strechingu

Jakie korzyści płyną ze wspólnych zajęć dla dzieci i dorosłych?
Młodsi wzbogacają wyobraźnię, uczą się koncentracji poprzez zorganizowany ruch. Dorośli za to odkładają na bok konwenanse i tytuły, poddając się regułom dobrej zabawy. Starsi zyskują powrót do prostoty naturalnego, spontanicznego bycia poprzez nierutynowe działania w tańcu.

Mali odkrywcy, poranne zabawy
Data: 07.12.  
Wiek: 6-18 miesięcy, godzina 9.00-10.30, 18 miesięcy – 3 lata, godzina 11.15-12.45
Kolejne zajęcia:  21.12, 11.01
Cena: 35zł
Prowadząca: Agata Heymann

Cykl warsztatów przygotowany z myślą o najmłodszych dzieciach i ich opiekunach, trwający do czerwca. Podzielony na dwie grupy wiekowe
od 6 do 17 miesięcy, od 18 miesięcy do 3 lat.

Zapraszamy na cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy, powąchamy (i jeszcze wiele, wiele innych po…).

Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne bajek opowiadanie, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.

Podczas zabaw wspólnie poćwiczymy sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację. Kontakt z grupą rówieśniczą to nie tylko radość, ale też wspomaganie rozwoju zachowań społecznych i świetne przygotowanie do przedszkola (dla Maluchów i Średniaków). Opiekunowie starszych dzieci, z kolei, będą mieli okazję zobaczyć jak ich pociecha funkcjonuje w grupie. Wszyscy kreatywnie spędzimy czas i na chwilę (niezależnie od wieku) staniemy się dziećmi. Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo.

Starsi odkrywcy Poranne Zabawy
Data: 07.12.
Godzina: 13.30 -15.00
Wiek: 3,5- 5 lat
Cena: 35zł
Prowadząca: Agata Heymann

Zapraszamy na cykl spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy, powąchamy (i jeszcze wiele, wiele innych po…).

Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne bajek opowiadanie, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.

Podczas zabaw wspólnie poćwiczymy sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację. Kontakt z grupą rówieśniczą to nie tylko radość, ale też wspomaganie rozwoju zachowań społecznych. Opiekunowie będą mieli okazję zobaczyć jak ich pociecha funkcjonuje w grupie. Wszyscy kreatywnie spędzimy czas i na chwilę (niezależnie od wieku) staniemy się dziećmi. Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo.