Cavaliada: Szwedka wygrywa konkurs PGE Speed & Music

Sobotnia sesja poranna na Cavaliadzie Sport zakończyła się dwoma zwycięstwami Felixa Hassmanna i wygraną Andrzeja Głoskowskiego w małej rundzie. Po południu odbył się BMW Halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami, a dzień zakończył konkurs PGE Speed & Music wygrany przez Petronellę Andersson ze Szwecji na koniu Quenndal de Lojou.

Konkurs PGE Speed & Music, który zakończył sobotę na Cavaliadzie, to zmaganie z czasem. Zawodnicy pokonywali przeszkody do rytmu głośnej dyskotekowej muzyki. To drugi konkurs Cavaliady Poznań zaliczany do prestiżowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, którego pula nagród wyniosła 100 000 złotych.

W dwufazowym konkursie Małej Rundy pod patronatem Świata Koni, o nagrodę Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni pierwsze miejsce zajął Andrzej Głoskowski. Na drugim miejscu uplasował się również reprezentant Polski Andrzej Bętkowski, przed Nicole Perrson ze Szwecji.

Felix Hassmann zajął pierwsze miejsce w Wechta Youngster Cup CSIYH, konkursie pod patronatem Prezesa Agencji Rynku Rolnego, o nagrodę Totalizatora Sportowego. Publiczność Cavaliady ponownie usłyszała hymn Niemiec podczas dekoracji konkursu Średniej Rundy. Drugie miejsce zajęła Stephane Holmen, a trzecie dla Henrick von Eckermann.

Po drugim konkursie BWM Halowego Pucharu Polski w Powożeniu liderem rankingu jest Adrian Kostrzewa z klubu IDMAR Krajkowo. W sobotnim przejeździe pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek (SLKS KSIĄŻ). Na trzecim miejscu rankingu BMW HPP w Zaprzęgach jest kolega klubowy lidera – Przemysław Sroka. Kolejne emocjonujące konkursy zaprzęgów będzie można obejrzeć w lutym podczas Cavaliady w Lublinie, a finał w Warszawie.

W konkursie CSI1* pod patronatem Poznań Congress Center zwyciężył Jan Nieścior-Kreische i koń Azalia. W drugim konkursie CSI1* o nagrodę Idea Expo.MTP najlepszy okazał się szesnastoletni zawodnik Adam Grzegorzewski na koniu Okarino.

Za nami także rywalizacja dzieci. Międzynarodowe Targi Poznańskie, po raz trzeci przygotowały cykl zawodów Cavaliada Future dla zawodników w wieku do 14 lat dosiadających kuców. Dla młodych adeptów jeździectwa udział w zawodach jest pierwszym krokiem w karierze sportowej. Konkurowanie z innymi młodymi zawodnikami, występ przed licznie zgromadzoną publicznością daje im możliwość zdobycia doświadczenia procentującego w przyszłości. W pierwszym konkursie zaliczanym pierwsze miejsce zajęła Maja Marchwicka. Na drugim miejscu znalazła się Wiktoria Głowacka, a trzecim Emilia Chmielowska. W drugim konkursie – sztafecie dzieci – na kucach na najwyższym stopniu podium znaleźli się Daria Krawczykowska, Amelia Mościcka, Dominik Gardas i Małgorzata Ciszek-Lewicka.