Felix Hassmann wygrał Grand Prix Cavaliada Poznań

Niemiec przejechał bezbłędnie finałową rozgrywkę z czasem 36:48. Było to trzecie zwycięstwo Hassmana podczas tegorocznej Cavaliady, a drugie Grand Prix. Konkurs zaliczany jest do Pucharu Świata.

Poznańska publiczność wyjątkowo mocno kibicowała parze Michałowi Kaźmierczakowi na Stakato, który w finałowym konkursie zajął drugie miejsce. Polak pojechał krótko, szybko i rozsądnie, z minimalnie dłuższym czasem. Trzecie miejsce zajął Belg Bert Prouve.

Zwycięska trójka odebrała gratulacje z rąk Ryszarda Grobelnego, Prezydenta Miasta Poznania, Tomasza Frąckowiaka, Dyrektora Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu, Tomasza Cemela, Dyrektora Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu, Andrzeja Byrta – Prezesa Zarządu MTP – Przewodniczącego Komitetu Honorowego Cavaliada Tour oraz Tomasza Kobierskiego – Wiceprezes Zarządu MTP – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Cavaliada Tour.

Felix Hassmann – reprezentant Niemiec. Pięciokrotny medalista Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych. Indywidualnie wygrał ME Juniorów w 2004 i był drugi w ME Młodych Jeźdźców w 2006. Kiedy w zeszłym roku przyjechał do Poznania, był 225 zawodnikiem rankingu FEI. Na Cavaliadzie wygrał aż trzy konkursy rankingowe, w tym Grand Prix i od tego momentu zaczął piąć się w górę w światowym zestawieniu. W tym roku triumfował w zaliczanych do LR klasach w: Braunschweigu (CSI4*), Lanaken (3*), Warszawie (3*), Monachium (3*), Wiesbaden (3*), Groß Viegeln (3*), Münster (4*) i Ising am Chiemsee (2*) i po raz pierwszy w swojej karierze wszedł do TOP100 Longines FEI Rankings.

Michał Kaźmierczak – pierwszy raz wsiadł na konia, kiedy miał 3 lata i aż do 18 roku życia jeździł i stratował na kucach zdobywając aż 7 medali mistrzostw Polski. Pierwszy międzynarodowy sukces odniósł w 2008 roku wygrywając z polską drużyną Puchar Narodów w Tallinie. W tym roku zdobył złoty medal w Pucharze Polski Seniorów i bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach Pucharu Świata zajmując w tabeli Ligi Europy Centralnej drugie miejsce. Na co dzień jest zawodnikiem KJ Leśna Wola Głogów Małopolski.