MKS: zwycięstwo od Mikołaja!

Pewne zwycięstwo odnieśli w 12 kolejce I ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści MKSu Poznań pokonując w derbowym pojedynku Wolsztyniaka Wolsztyn 31:25. Przed spotkaniem faworytem był z pewnością Wolsztyniak, ale to podopieczni Domana Leitgebera od samego początku do końca meczu prowadzili i wygrali w pełni zasłużenie.

Derbowe starcie rozpoczęło się od niecelnych ataków gości, wykorzystali to gospodarze, którzy po bramkach Rafała Niedzielskiego, Wojciecha Ledera i Macieja  Tokaja objęli prowadzenie 3:0. Podopieczni Wojciecha Hanyża szybko odrobili straty a mecz się wyrównał. Przez 15 minut oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko, popełniały mało błędów i walczyły o każdy centymetr boiska.

W drugiej części pierwszej odsłony na placu dominowali już miejscowi. W bramce rządził i dzielił Dariusz Zarzycki, w ataku natomiast skuteczni byli Maciej Tokaj, Wojciech Leder i Bartosz Przedpełski. MKS Poznań imponował szczelną obroną, przez którą zawodnicy Wolsztyniaka Wolsztyn nie potrafili się przebić. Goście popełniali również dużo prostych błędów,z który gospodarze wyprowadzali szybkie kontry. Po 30 minutach było 18:10 dla MKSu.

W drugiej połowie do 50. minuty obraz gry nie uległ zmianie. Poczynania na parkiecie kontrolowali szczypiorniści Domana Leitgebera. Przyjezdni starali się odrobić, straty ale tego wieczoru nie było mocnych na obronę i bramkarza MKS-u. Dopiero na dziesięć minut przed końcem meczu w szeregach gospodarzy wkradło się rozluźnienie. Trener do gry desygnował również młodych zawodników co pozwoliło przyjezdny odrobić trzy bramki. MKS w pełni zasłużenie pokonał Wolsztyniak Wolsztym 31:25 i zainkasował bardzo cenne dwa punkty.

MVP meczu został Bartosz Przedpełski, ale cały zespół zasłużył na duże brawa. Osobny artykuł należałoby napisać o fantastycznych wolsztyńskich kibicach, którzy bardzo licznie stawili się w sali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu i swoim pięknym dopingiem w dużym stopniu podnieśli atrakcyjność widowiska.

MKS Poznań – Wolsztyniak Wolsztyn 31:25 (18:10)
MKS: Zarzycki – Tokaj 7/2, Niedzielski 6/3, Leder 6, Przedpełski 5, Perri 2, Bartłomiejczyk 2, Żochowski 1, Pochopień 1, Niedzielak 1, Kasperczak J., Wach, Maćkowiak.

Za tydzień MKS Poznań pojedzie do Kościerzyny na ostatni mecz pierwszej rundy z miejscowym Sokołem. Wolsztyniak natomiast podejmie MKS Piotrkowianina.