Miażdżąca 2 połowa – Poznań City Center AZS wygrywa z AZS Gorzów II

Mecz zaczął się wyśmienicie dla poznanianek, bo trzema „trójkami”: Elżbiety Giedrojć, Karoliny Budeń i Kingi Woźniak. Jednak akademiczki nie grały już tak  skutecznie w obronie i pierwszą kwartę zremisowały 18:18. Druga odsłona meczu to niezbyt zachwycająca gra poznanianek, które popełniały wiele strat, oddając inicjatywę w ataku przyjezdnym. Akademiczki z Wielkopolski przegrały tę część meczu 9:15 […]

Mecz zaczął się wyśmienicie dla poznanianek, bo trzema „trójkami”: Elżbiety Giedrojć, Karoliny Budeń i Kingi Woźniak. Jednak akademiczki nie grały już tak  skutecznie w obronie i pierwszą kwartę zremisowały 18:18.

Druga odsłona meczu to niezbyt zachwycająca gra poznanianek, które popełniały wiele strat, oddając inicjatywę w ataku przyjezdnym. Akademiczki z Wielkopolski przegrały tę część meczu 9:15 i na przerwę schodziły przegrywając 27:33.

W szatni trener Poznań City Center AZS – Ryszard Barański ostro potraktował swoje podopieczne. Poskutkowało to wyśmienitą grą poznanianek, szczególnie w obronie, gdyż w całej drugiej połowie dały sobie wrzucić zaledwie 13 punktów, zdobywając przy tym 34. O ile do przerwy nieźle zagrała Elżbieta Giedrojć zdobywając 9 punktów, a w całym
meczu 11, to po przerwie koncertowo zagrał duet Marciniak – Wojdalska.

Obie punktowały w dwóch ostatnich kwartach zdobywając razem prawie całą pulę 34 punktów. Daria Marciniak – 20, a Magda Wojdalska – 12 (2 punkty dołożyła Giedrojć). Daria do statystyk dorzuciła jeszcze 14 zbiórek, podobnie jak Patrycja Szelągowska, a Kinga Woźniak 10 asyst. Warto zauważyć, że PCC AZS miało 42 zbiórki, w tym 15 w ataku, a AZS Gorzów tylko 29!

Jak stwierdziła po meczu kapitan – Kinga Woźniak: „ostre słowa trenera w przerwie meczu zmobilizowały nas w drugiej części spotkania. Zaczęłyśmy świetnie bronić, czego efektem były liczne straty gorzowianek i wielokrotne przekroczenia czasu 24 sekund na rozegranie akcji w ataku.”

Poznanianki mają obecnie na koncie 11 zwycięstw i zaledwie 2 porażki liderując w tabeli 1 ligi!

Poznań City Center AZS – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. 61:46 (18:18, 9:15, 17:5, 17:8)

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 27, Magdalena Wojdalska 12, Elżbieta Giedrojć 11, Kinga Woźniak 8, Karolina Budeń 3, Marcelina Pawlikowska, Patrycja Szelągowska, Paulina Adamowicz.

AZS Gorzów Wlkp. II: Beata Jaworska 15, Alicja Witkowska 8, Daria Stelmach 7, Katarzyna Jaworska 6, Natalia Sobek 5, Magdalena Szajtauer 3, Claudia Trębicka 2,.

Poznanianki zagrają kolejny mecz w sobotę, 13 grudnia na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie zespół z Sosnowca.