Porażka Poznań City Center AZS w Sosnowcu

Nie udał się mecz wyjazdowy zawodniczkom Poznań City Center AZS, które przegrały z JAS-FBG Sosnowiec 54:60.

Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do tego, który  akademiczki zagrały z Sosnowcem 2 miesiące temu u siebie. Tamten mecz pomimo wysokiej, ponad 20 punktowej przewagi sosnowiczanek w trakcie meczu akademiczkom udało się wygrać 1 punktem. W Sosnowcu poznanianki już tyle szczęścia nie miały. Goniły wynik (w 3 kwarcie przegrywały już 23 punkty), jednak zabrakło czasu i ostatecznie musiały uznać wyższość zespołu JAS-FBG.

Poznanianki bardzo słabo “weszły” w mecz. Przegrywały już 0:8, kiedy pierwsze punkty z gry w 5 minucie meczu zdobyła Patrycja Szelągowska. W całej pierwszej kwarcie poznanianki rzuciły tylko 8 oczek, przegrywając pierwsze 10 minut 8:19. Druga kwarta również nie wyglądała lepiej. Dużo niecelnych rzutów, straty i brak skutecznej obrony spowodowało, że poznanianki do szatni schodziły z 18 punktami straty (18:36).

W Poznaniu akademiczki wyszły z szatni bardzo pobudzone i zaczęły odrabiać straty, w Sosnowcu taka sytuacja nie miała miejsca. Akademiczki co prawda zdobyły w trzeciej części meczu 15 punktów, ale przed ostatnią kwartą przegrywały aż 33:54. I dopiero w ostatniej odsłonie meczu poznanianki zaczęły szaleńczo odrabiać straty. Zaczęły grać agresywnie w obronie, i w ataku – rzucały aż 13 rzutów wolnych (trafiły 11). Od stanu 35:56 po serii punktów doprowadziły do wyniku 54:58 na 4 minuty przed końcem meczu!

Wydawałoby się, że zwycięstwo mają już na wyciągnięcie ręki, jednak coś się zacięło w poznańskiej drużynie i do końca zawodów nie zdobyły już ani jednego punktu, przegrywając ostatecznie mecz 6punktami, 54:60. W poznańskiej drużynie najlepszym graczem była Daria Marciniak, która po raz kolejny zdobyła double-double: 19 punktów i 22 zbiórki. Jednak wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za walkę  i wiarę w zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

JAS-FBG Sosnaowiec – Poznań City Center AZS 60:54 (19:8, 17:10, 16:15, 8:21)

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 19, Kinga Woźniak 14, Patrycja Szelągowska 8, Elżbieta Giedrojć 6, Magdalena Wojdalska 3, Karolina Budeń 2, Kinga Banach 2, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska, Marcelina Pawlikowska.

JAS-FBG Sosnaowiec: Kinga Bandyk 18, Marta Dobrowolska 14, Paulina Dąbkowska 14, Lucyna Kotonowicz 6, Agata Chaliburda 4, Paulina Kuras 2, Patrycja Kaczor 2.

Za tydzień w sobotę 20 grudnia akademiczki rozegrają mecz w Poznaniu z sąsiadem zza miedzy – z Liderem Swarzędz.