Volkswagen Poznań nagrodzony!

Poznańska fabryka koncernu Volkswagen została doceniona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ma to związek z budową nowej fabryki koło Wrześni, która jednak formalnie będzie rozbudową poznańskiego zakładu.

Już po raz ósmy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) nagrodziła najważniejszych inwestorów, którzy w mijającym roku zdecydowali się ulokować swój kapitał w Polsce. Nagrody przyznawane są w trzech głównych kategoriach: „Wartość inwestycji”, „Wielkość zatrudniania” oraz „Nowoczesne technologie”. W tegorocznej edycji kapituła konkursowa przyznała także specjalne nagrody za całokształt działalności, a także  wyróżnienie dla polskiego inwestora. W tym roku w dwóch spośród trzech głównych kategorii nagrodę zdobył Volkswagen Poznań. Poznańska spółka zdobyła nagrodę w kategorii „Wartość inwestycji” oraz „Zatrudnienie” w związku z budową nowej fabryki w Białężycach k. Wrześni.

W nowej fabryce, w której od drugiej połowy 2016 roku produkowana będzie nowa generacja modelu Volkswagen Crafter zatrudnienie znajdzie 3000 osób. Inwestycja Volkswagena przyczyni się także do utworzenia nowych miejsc pracy u dostawców. Obecnie na terenie przyszłej fabryki trwają już pierwsze prace budowlane.

– To wielki zaszczyt odebrać w imieniu Volkswagen Poznań kolejną, prestiżową nagrodę związaną z naszą koronną inwestycją we Wrześni. Przypomnijmy, iż 16 października 2014 roku Jens Ocksen, prezes VW Poznań, odebrał nagrodę dla największego bezpośredniego inwestora zagranicznego w Polsce w latach 2013-2014 w kategorii Najlepszy Niemiecki lub Austriacki Inwestor. Cieszę się, że wielkość i znaczenie tej inwestycji są tak pozytywnie postrzegane, a działalność naszej spółki wyróżniana w skali kraju i regionu. W pełni podzielam słowa Sławomira Majmana (prezesa PAIiIZ – przyp. red.), że do sukcesu Polski jako kraju przyciągającego nowe inwestycje przyczynia się nasz, polski kapitał ludzki. Także w przypadku nowego projektu Volkswagena w Polsce doświadczenie i doskonałe wyniki pracy załogi z Poznania miały znaczący wpływ na decyzję Koncernu Volkswagena o lokalizacji inwestycji – powiedział po otrzymaniu nagrody Szymon Trzebiatowski, członek zarządu ds. finansowych i organizacji w VW Poznań.

Od początku roku PAIiIZ zakończyła 50 projektów inwestycyjnych, które stworzą 30 tys. miejsc pracy. Według stanu na połowę grudnia, wartość projektów zakończonych przy udziale PAIiIZ jest dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym i wynosi ponad 1,8 mld euro.