Poznanianki wygrały z Liderem Swarzędz!

W ostatnim meczu w roku 2014 Poznań City Center AZS wygrał z zespołem zza miedzy – Liderem Swarzędz 79:65.

Osłabiony zespół spod Poznania, w którego składzie zabrakło najbardziej doświadczonej zawodniczki – Aleksandry Karpińskiej wyrównaną walkę podjął tylko w dwóch pierwszych kwartach. Jednak bardziej wynikało to z chaosu jaki panował w szeregach poznanianek, niż z rewelacyjnej gry przeciwniczek. Akademiczki bowiem kilkakrotnie w tych częściach meczu wygrywały 11 punktami, po czym seryjnie traciły kosze i doprowadzały do remisu. Do szatni Poznań City Center AZS schodził z 5 punktową przewagą (43:38).

Po przerwie akademiczki uspokoiły grę, zaczęły bronić skutecznie i konsekwentnie, wyprowadziły kilka kontrataków i wyszły na wysokie, nawet 25 punktowe prowadzenie. Trener poznanianek Ryszard Barański dzięki temu pozwolił sobie na wprowadzenie na parkiet zmienniczek, które co prawda przegrały ostatnią kwartę 14:19, ale dały bardzo dobre zmiany i zyskując cenne doświadczenie potwierdziły, że można na nich polegać w nadchodzących spotkaniach.

W poznańskim zespole zagrały wszystkie zawodniczki, dostając od trenera najlepszy prezent pod choinkę! W AZS najwięcej punktów zdobyła Daria Marciniak – 25 i 14 Elżbieta Giedrojć, która trafiła w tym meczu aż 4 razy za trzy punkty. Poznań City Center AZS utrzymał się na drugim miejscu w tabeli mając identyczną ilość punktów co pierwsza Korona Kraków (27) i zwiększając przewagę nad trzecim zespołem – MUKS Poznań do 2 punktów.

Derby Poznania czekają poznaniaków 7 stycznia, ale przedtem – 3 stycznia 2015 roku akademiczki zagrają na wyjeździe z UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Poznań City Center AZS – Lider Swarzędz 79:65 (20:19, 23:19, 22:8, 14:19)
Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 25, Elżbieta Giedrojć 14, Kinga Woźniak 12, Magdalena Wojdalska 11, Paulina Adamowicz 6, Agata Siwińska 4, Patrycja Szelągowska 3, Karolina Budeń 3, Marcelina Pawlikowska 1, Kinga Banach, Joanna Rzeszutek, Maria Adamczak.

Lider Swarzędz: Aleksandra Pietraszek 18, Iwona Szarzyńska 13, Emilia Rutkowska 8, Katarzyna Grześczyk 6, Anna Gurzęda 5, Paulina Lewińska 4, Paulina Babij 4, Magdalena Dedio 3, Aleksandra Kucharska 2, Magdalena Iwanowicz 2.